środa, 16 grudnia 2015

Kartki świąteczne cz.1

Ewelina Gancarz
Przed każdymi świętami nasza Pani listonoszka pyta mnie czy nie chce kupić kartek świątecznych. Moja odpowiedź zawsze jest taka sama... nie bo sami je robimy :) Dziś przedstawię Wam pierwszą serię naszych tegorocznych kartek :)


Kartki w większości w wykonaniu Oli.
Do zrobienia pierwszej potrzebujemy niebieskiej kartki, szablonu choinki, kolorowych guzików oraz kleju.


Szablon choinki przyklejamy na kartkę. Choinkę ozdabiamy kolorowymi guzikami. Na koniec z białych guzików robimy śnieg.


Do kolejnej kartki potrzebujemy zieloną kartkę papieru, kolorowe guziki i klej opcjonalnie igła z nitką.


Na kartce papieru namalowałam łańcuch i sznureczki, na których zawisną bombki. Kartkę można wykonać na dwa sposoby. Przyklejając guziki bądź starsze dzieciaki przyszywając guziki do kartki.
Inna wersja guzikowej kartki... Z zielonej kartki papieru wycinamy obręcz, na którą przyklejamy guziki. Po przyklejeniu guzików, obręcz przyklejamy na białą kartkę papieru i kartka gotowa :)
Kartka z rurek do napojów. Potrzebujemy zielonej kartki papieru, duuużo rurek i kleju vikol bądź na gorąco.


Rurki tniemy na coraz to mniejsze kawałki. Układamy od  największego do najmniejszego i w takim ułożeniu przyklejamy je do kartki. Na koniec z rurek robimy gwiazdę.I ostatnia dziś kartka... łapkowa kartka. Malujemy łapki, odbijamy je, wycinamy i przyklejamy na kształt choinki. Mogą powstać kartki w wersji na bogato... choinka z dużej ilości łapek bądź też w wersji ubogiej... choinka z jednej łapki (mi osobiście bardziej podoba się wersja uboga). Na koniec ozdabiamy choinki kolorowymi "bombkami" wyciętymy za pomocą dziurkacza.  I jak się Wam podobają nasze kartki? 

Na dniach oczekujcie kolejnych kartek świątecznych :)

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates