czwartek, 25 lutego 2016

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Ewelina Gancarz

11.02 obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer ten zna każdy dorosły ale czy znają je dzieci? Mój Kuba już zna... i to nawet nie moja zasługa lecz przedszkola. Ola jeszcze nie ale pomału wkraczamy w ten świat... poznajemy zawody policjanta, lekarza i strażaka. 


Poznajemy główne ich atrybuty.Jeśli chcecie pobawić się tak z dziećmi zapraszam do pobrania plików TUTAJ.


W naszej zabawie nie może zabraknąć puzzli, które Olcia mogłaby układać i układać.Puzzle składające się z niewielkiej ilości elementów, puzzle konturowe są idealne do rozpoczęcia przygody dziecka z puzzlami.
Puzzle o różnym stopniu trudności. Duże elementy sprawiają, że małe rączki z łatwością ułożą każdy obrazek.
Puzzle te świetnie wprowadzają dzieci w świat służb niosących pomoc. Układając puzzle można z dzieckiem rozmawiać na różne tematy, uświadamiając mu przy tym co należy zrobić w razie konkretnego zagrożenia. Komu pomoc niesie policjant, strażak czy lekarz do kogo się zgłosić po pomoc.


 Nasze puzzle możecie zakupić w Krainie Szkraba.


A jak już wstępnie zapoznamy dziecko z rolą strażaka, policjanta czy lekarza możemy poćwiczyć z dzieckiem naukę najważniejszego w życiu numeru telefonu - 112.
Warto uczyć dzieci numerów alarmowych i właściwego zachowania już od najmłodszych lat!

Kubuś dzięki uprzejmości Ilonki mógł przypomnieć posiadaną już i utrwalić nową wiedzę  a wszystko za sprawą świetnej gry, o której Ilonka pisała tutaj.Post powstał w ramach akcji, którą przeprowadziła Kasia z bloga Małe Radości.

http://maleradosci.pl/policjant-lekarz-strazak/


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie warto nawet w domu od czasu do czasu robić takie fajne "lekcje" dotyczące tego numeru i bezpieczeństwa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne te puzzle, widać że porządnie zrobione i fajne wizualnie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates