czwartek, 12 maja 2016
Podwórkowe zabawy małego matematyka
Matematyka jest piękna! Staram się Wam to udowodnić na każdym kroku ;) Dziś będzie niezwykle na luzie i mega zabawowo. Bo przemycić odrobinę matematyki można wszędzie ;) Nauka przez zabawę przede wszystkim!
Matematyka na wesoło z Waderem...
Mając do dyspozycji po kilka zabawek takiego samego wyglądu np. talerzyki, miseczki, filiżanki, łyżeczki itp. można z dzieckiem poćwiczyć układanie różnych sekwencji czy szeregów.
Zabawy na odwzorowania...
Można pozbierać kwiatki i poćwiczyć liczenie...
Można sprawdzić ile łyżek piasku mieści się w 1 filiżance czy garnku...
Można budować babki i jednocześnie je liczyć...
Dziecko bawi się wyśmienicie nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że się uczy :)
A Wy w jaki sposób ćwiczycie bądź utrwalacie z dziećmi początkowe zagadnienia związane z królową nauk?
Podziel się

Kreatywnie w domu / Autorka
Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Miałam to samo napisać... Dziecko myśli że to tylko fajna zabawa a naprawdę przy okazji uczy się czegoś ;-).
OdpowiedzUsuńPs. Widzę, że i u Was pogoda dopisuje :-)
w końcu jest ciepło! ciekawe jak długo?
OdpowiedzUsuńSwietna zabawa i nauka przy okazji
OdpowiedzUsuńWspaniały sposób na pokazanie dziecku sekwencji.
OdpowiedzUsuń