czwartek, 1 grudnia 2016

Galeria dzikich zwierząt

Ewelina Gancarz
Książka, której praktycznie się nie czyta. To książka, którą mniejszy czy większy czytelnik się delektuje. Kontury, szczegóły, dobór barw, kreska... prawdziwa artystyczna przygoda.


Duży format (A4) w obwolucie, która jednocześnie jest plakatem, jaki z powodzeniem może ozdobić ściany w pokoju dzieciaków. To książka dla dzieci ciekawych świata. I choć dominują tu ilustracje - w końcu to galeria, to z pewnością na uwagę zasługują też ciekawostki o zwierzętach. Ciekawostki te są krótkie acz treściwe... zawierają tylko to, co powinny a ich prostota i klarowność pozwala czytelnikowi jak najwięcej zapamiętać. Wspaniałe, dostojne zwierzęta pięciu kontynentów, ich niezwykła kolorystyka i wielowymiarowość. Ogromna przyjemność nie tylko dla oczu. Z resztą sami popatrzcie...Począwszy od okładki, przez wkład, mapę, stronica rozdzielające poszczególne działy aż do zwierząt - książka perfekcyjna i dopasowana w najmniejszych detalach.


Ja jestem zauroczona tymi niezwykłymi kadrami. Zwierzęta choć ukazane za pomocą geometrycznych kształtów to całość jest niezwykle rzeczywista i realna.

Książka ta jest idealna dla młodszych jak i starszych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych jak a nawet dorosłych. Odkrywanie i podróżowanie przez tą publikację to wspaniała i niecodzienna przygoda.

W serii oprócz południa jest również północ, które wcześniej czy później trafi do naszej domowej biblioteki.

Galeria dzikich zwierząt. Południe
Wydawnictwo Egmont
Autor: Dieter Braun
Ilustrator: Dieter Braun
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates