wtorek, 13 grudnia 2016

Japońskie łamigłówki czyli figuraki z naszej paki

Kreatywnie w domu

 
 
 


Zabaw figurami geometrycznymi ciąg dalszy. Tym razem na tapecie 6latek i japońskie łamigłówki. Na czym polegają owe łamigłówki? Odpowiedź poniżej...


Ale zanim przejdziemy do łamigłówek, lekka rozgrzewka. Zamiast samodzielnego dzielenia diagramu na prostokąty przygotowałam Kubie zestawy gotowych prostokątów, którymi on musi uzupełnić diagram tak aby wszystkie pasowały i nic nie wychodziło poza diagram. Zadanie jak się okazało było zadaniem banalnym :) Kuba bez problemu znajdował rozwiązania.

Jak mu już tak dobrze szło, wręczyłam mu książeczkę z łamigłówkami. Tam już nie było gotowych prostokątów. Tam sam musiał je wyznaczać i to już takie proste wcale a wcale nie było ;) Ależ okrutna jestem :D Nie wszystkie diagramy są jeszcze w zasięgu Kuby w końcu książka ta przeznaczona jest dla dzieci 8+. Z niektórymi musimy jeszcze chwilkę zaczekać.
Bardzo lubię podrzucać takie łamigłówki mojemu 6latkowi... ćwiczy on wówczas logiczne myślenie oraz koncentrację.

Japońskie łamigłówki wydało Wydawnictwo ADAMADA --- > KLIK


Drugą książką fajnie pokazującą dzieciom w jaki sposób można chociażby za pomocą sznurka narysować kwadrat czy koło. Da się to w ogóle zrobić bez ekierki i cyrkla? W czasach faraona nie było znanych nam przyrządów geometrycznych, a jakoś wyznaczyli podstawy piramid! Musimy i my spróbować :DGeometria faraona dostępna na adamada.pl

http://www.zabawyzarchimedesem.pl/matematyka-jest-piekna/matematyka-piekna-edycja-2-wielkie-otwarcie/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates