poniedziałek, 8 maja 2017

Sylabowe krzyżówki

Ewelina Gancarz


Nie zapomnieliśmy o nauce czytania przez zabawę... oj nie... tylko na drodze stanął nam dłuuuugi weekend ;) Dziś powracamy z kolejną inspiracją... a właściwie inspiracją ale nie moją ;) Buszując po necie za ciekawymi zabawami, które mogłabym przygotować dla Oli wpadłam na bardzo fajną zabawę w wykonaniu Madzi, którą możecie znaleźć tutaj. Nie omieszkałam skorzystać z jej świetnej pomocy edukacyjnej i sprawdzić jak poradzi sobie Ola z rozwiązywaniem pierwszych krzyżówek... sylabowych. A poradziła sobie bez problemu... zrobiła 5 za jednym podejściem.
Jako, że Oli bardzo spodobały się krzyżówki, postanowiłam więc stworzyć jej podobne tylko nieco trudniejsze... takie z wykorzystaniem trójliterowców i posiadających znacznie więcej haseł. I tym sposobem powstały krzyżówki tematyczne... owoce, warzywa, zwierzęta x2, części ciała oraz środki transportuZ częściami ciała poradziła sobie równie dobrze jak z pozostałymi krzyżówkami. No może poza jednym drobnym szczegółem... na nerki powiedziała, że to kajdanki :D No ale ma dopiero 4 lata i może jeszcze nie wiedzieć jak wyglądają nerki (matka przesadziła troszkę ;)).


6 krzyżówek rozwiązała w dwóch podejściach. A ja miałam nadzieję, że zajmie jej to więcej czasu i nie będę musiała tak szybko tworzyć czegoś nowego. Oj jaka ja naiwna byłam ;)


To niestety nasza ostatnia propozycja zabaw z nauką czytania... prawie ostatnia bo będą jeszcze dwie z pomocami dotyczącymi przejścia z dużych liter na małe :)


Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

7 komentarze:

 1. Witam. Czekałam na pani kolejne pomysły. Co raz zaglądam na tę stronę i szukam inspiracji. Bardzo dziękuję, że pani dzieli się Swoimi pomysłami. Czy mogłabym prosić szablony krzyżówek na rutkowska-elzbietka@wp.pl
  z góry dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Buba Bajdocja9 maja 2017 00:42

  Ależ te mamy-blogerki-edukatorki są kreatywne i pracowite! Brawo! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. korzystam póki mała wykazuje zainteresowanie edukacją przez mamę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. super są te krzyzowki sylabowe,ale tez i dziecie bystre ;)
  Czy jest możliwośc udostępnienia ,albo odkupienia szablonów tych krzyżówek ?
  kasai357159@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. kasia357159 @op.pl
  to poprawny meil .

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogę prosić krzyzówki sylabowe? Super pomysł :) megg-3@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ola Gałązka11 maja 2017 00:24

  Super zabawa, czy mogłabym prosić o szablon? marta.877@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates