wtorek, 12 września 2017

Iloczyn, czynnik co to takiego?

Ewelina Gancarz

Czynnik, czynnik, iloczyn. Ostatnio u nas te pojęcia są na topie ;) Kubie spodobało się mnożenie a ja jako przebiegła mamuśka perfidnie to wykorzystuję ;)

Dziś bawimy się kostkami :) Przygotowałam a w sumie to nawet tylko wydrukowałam karty pracy, które kiedyś tam przygotowałam, gdy uczyliśmy się dodawania. Fajnie jest zachować materiały i mieć gotowce w przyszłości.


Dziecko rzuca dwiema kostkami na raz, wpisuje liczby wypadniętych oczek w okienka, po czym mnoży je przez siebie a wynik zapisuje w okienku na dole. Proste? A jakże! U nas nie ma nigdy nic skomplikowanego ;)Ha! Widzicie jaki ołówek udało mi się zdobyć? Pamiętam za swoich czasów takie gadżety, które fajnie sprawdzały się na kartkówkach o ile oczywiście nauczyciel ich nie zauważył :P Zabawę można odwrócić i wpisać dziecku wynik iloczynu a ono samo dobiera sobie do niego czynniki. 
Już za tydzień kolejna porcja zabawy... zabawy przez naukę :)

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

1 komentarze:

  1. Dagmara Cieślak17 września 2017 18:23

    a czy szablony są gdzieś do pobrania?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates