piątek, 29 września 2017

Jesienne mozaiki z przedszkolakiem

Ewelina Gancarz

Czym zająć rozbrykane przedszkolaki? Odpowiedź jest bardzo prosta... darciem papieru ;) Dałam każdej z nich po dwie kartki kolorowego papieru i pozwoliłam się im wyżyć. Zeszła im dłuższa chwila zanim porwały kartki na małe kawałki. Ale cel został osiągnięty... zapanowała cisza i spokój. A co z tego powstało?


Do zabawy poza podartymi na strzępy kartkami potrzebowaliśmy jeszcze szablonu liścia i kleju. Dziewczynki kawałki papieru w dowolny sposób przyklejały na listku. Oczywiście etap przyklejania odbywał się w zupełnie inny dzień niż "darcia" papieru bowiem obie czynności zajmują sporo czasu a 3-4latek szybko się zniechęca wykonywaniem jednej czynności.
Gdy listki zostały już wyklejony, można wykorzystać je na dwa sposoby. Na oddzielnej kartce wyciąć szablon liścia i przykleić go na kolorową wyklejankę otrzymując piękną jesienną mozaikę.Można również z kolorowej naklejanki wyciąć szablon liścia i nakleić na czystą kartkę również otrzymując piękną jesienną mozaikę.To co próbujecie zająć na dłużej swoje dzieciaki? Cała zabawa choć zajmuje dużo czasu to zdecydowanie efekt końcowy jest tego wart.


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates