wtorek, 6 marca 2018

Idź do celu - łamigłówki w świątecznej odsłonie

Ewelina Gancarz

Moje dzieciaki bardzo lubią rozwiązywać łamigłówki dlatego też biorąc udział w projekcie Matematyka na święta nie mogło ich zabraknąć. Łamigłówki bowiem ćwiczą spostrzegawczość, cierpliwość, doskonalą umiejętność analitycznego myślenia.


Idź do celu czyli trzymaj się podanej kolejności obrazków, aby odszukać właściwą drogę do wyjścia.

Dla każdego zadania podany jest schemat trzech następujących po sobie obrazków. Trzeba go powielać w poszukiwaniu wyjścia odpowiednią ilość razy, wybierając drogę tylko w poziomie lub w pionie, nigdy po skosie. Jak się okazało zadania te były zbyt proste dla mojego 7latka... na dniach sprawdzę je na prawie 5latce i dam Wam znać czy ogarnęła temat ;)  

 

Jeśli chcecie pobawić się tak jak my w tym przedświątecznym czasie macie ku temu okazję... dla chętnych udostępniam pliki do druku...

Idź do celu ---> KLIK


Bawcie się dobrze :)


Przypominam tylko, że są to materiały do własnego użytku a nie na sprzedaż ;)


Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)https://bajdocja.blogspot.com/2018/02/druga-edycja-projektu-matematyka-na.html

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates