poniedziałek, 26 marca 2018

Pisankowy spinner czyli świąteczne dodawanie

Kreatywnie w domu

Zabaw z dodawaniem w roli głównej ciąg dalszy. A gdy w grę wchodzą czekoladowe pisanki, zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Przygotowałam mojej 5latce pisankowy spinner z cyferkami od 1-5 (dodatkowo każda cyfra zobrazowana została za pomocą pisanek). Czekoladowe pisanki w dwóch kolorach aby dziecku łatwiej tworzyło się działania. Oprócz tego kartoniki, za pomocą których układamy działanie.Dziecko za pomocą spinnera ustala równanie. Kręci raz, odczytuje cyfrę bądź liczy pisanki, które wskazał spinacz, układa czekoladowe pisanki oraz pierwszy składnik równania. Następnie kręci ponownie i postępuje jak za pierwszym razem. Zlicza czekoladowe pisanki i ustala sumę ułożonego działania.

Uwielbiam patrzeć jak Olcia chłonie wiedzę, jak bardzo lubi bawić się pomocami, które dla niej przygotowuję. Takie zabawy dają jej wiele radości.Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)


https://bajdocja.blogspot.com/2018/02/druga-edycja-projektu-matematyka-na.html

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates