piątek, 18 maja 2018

(NIE)zwykła zabawa z Blue-sky

Ewelina Gancarz

Uwielbiam pomoce edukacyjne, które wykonane są z pomysłem. Pomoce, które wykorzystać można na niezliczoną ilość sposobów. Pomoce, które rozwijają. Pomoce, które zajmą dziecko na dłużej a także takie, po które dziecko samo będzie chętnie sięgać kilka razy dziennie :) Taka pomoc trafiła do nas jakiś czas temu a dziś Wam ją zaprezentuję... UKŁADANKA LEWOPÓŁKULOWA WTYCZKI autorstwa p. Grzegorza.


W skład układanki wchodzi:
- drewniana podstawka
- 16 wtyczek - kulek w czterech kolorach
- 16 wtyczek - figury po cztery w każdym kolorze - prostokąty, kwadraty, trójkąty, sześciokąty
- komplet kołków i gumek recepturek
- zestaw kart trójdzielnych (kolory, kolorowe figury, cyfry)
- schematy do odwzorowywania
- schemat na rzep do tworzenia własnych wzorów
- książka z instrukcją i kolorowanka

Zestaw wykonany z najmniejszą dokładnością, karty zalaminowane z pewnością posłużą nam dłuuuugo.

Karty trójdzielne... Podczas lekcji trójstopniowej dzieci poznają kolory, figury a nawet cyfry, uczą się liczyć, poznają zapis słowny cyfr, uczą się je czytać. moje dzieciaki nigdy nie przepadały za nauką tą metodą dlatego też nie będę się nad nią dłużej "rozwodzić" ;)

Za to pokażę Wam nasze sposoby na zabawę tym wspaniałym zestawem :)

Na początek zabawa, która jest głównym celem tego zestawu czyli układanki lewopółkulowe. W jednej układance otrzymujecie dwa rodzaje układanek lewopółkulowych – z kulkami:oraz kształtami. Do obydwu wersji dołączone są schematy. Ku mojej uciesze dołączony jest również schemat na rzep do tworzenia własnych wzorów - zdecydowanie ułatwia mi to pracę z dziećmi i zaoszczędziłam sporo czasu na przygotowanie kolejnych wzorów. Schemat na rzep to genialny pomysł!

Z układanką ćwiczymy rozumienie poleceń... włóż zieloną kulkę nad/pod/z prawej strony/z lewej strony żółtej kulki...


Ćwiczymy spostrzegawczość... co się zmieniło?


Łączenie takich samych wtyczek ze sobą...Ćwiczymy układanie symetryczne...Układamy tylko wtyczki koloru, który wskaże kostka...
 Kodujemy... na początek coś prostego...I coś trudniejszego...
Poza kolorowymi elementami, pracujemy również na kołeczkach i gumkach ćwicząc dodatkowo motorykę małą. Dziecko wkłada kołeczki do tablicy i rozciąga na nich gumki... banalne prawda? Nie koniecznie dla dziecka ;) W ten sposób może tworzyć różnorodne kształty, a nawet własne obrazki. Jako, że dołączone do zestawy wzory szybko zostały "roztrzaskane" przez moje dzieciaki, zakupiłam im pakiet stworzony przez Marzenę z Kreatywne Wrota KLIK. Tak, tak mogłam sama je stworzyć ale wymagający niemowlak na rękach zdecydowanie utrudnia mi taką "zabawę".
Z kołeczkami również kodujemy...


Co zje żabka? Idąc zadanym kodem, dziecko otrzymuje drogę, którą porusza się żabka...
I już wiemy...


A kotek zje mleczko czy myszkę? Sprawdźmy...A to zadanie dla Was... mała świnka wybierze spotkanie z mamą czy zabawę w błocie?


Jeszcze jeden sposób na kodowanie... na rozgrzewkę... włóż czerwoną kulkę na pole 2B...


Zabawa "zakumana" przechodzimy dalej... I jeszcze na moment powróćmy do kołków... połącz pole 1C z 3C, 3C z 2A, 2A z 1C... co powstało?


Ot, takie nasze sposoby na zabawę tym świetnym zestawem. Z pewnością na nich nie poprzestaniemy a kolejne Wam pokażemy :)


Układankę możecie nabyć na stronie Pomoce edukacyjne i rozwojowe Blue-Sky ---> KLIK

 ZdjÄ™cie użytkownika Pomoce edukacyjne i rozwojowe dla dzieci "Blue-Sky".

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates