wtorek, 10 lipca 2018

(PO)rachunki na kredę

Ewelina Gancarz

Wakacje... błogie lenistwo, ale od tego lenistwa od czasu do czasu moim dzieciakom przewraca się w głowie ;) Właśnie wtedy do akcji wkraczam ja organizując im czas. Tak, tak... są takie mamy, które twierdzą, że dzieciaki doskonale organizują sobie sami swój czas... cóż moje wręcz uwielbiają jak od czasu do czasu podsunę im jakąś ciekawą zabawę, wręcz sami się ich domagają... taka nasza  pępowina i ja się cieszę, że jeszcze jej nie odcięli :)

Dziś podrzucam pomysły na zabawę z kredą w roli głównej... bo poza dowolnym, kreatywnym malowaniem kredą po chodniku można z nią jeszcze robić inne fajne rzeczy ;)


Potrzebujemy jedynie kredy i dzieci chętnych do zabawy :)


Malowanie po kostce według kodu... mała kostka - kolor żółty, duża kostka - kolor czerwony, największa kostka - kolor zielony. Przy okazji zabawy dziecko uczy się klasyfikować elementy według ich wielkości.


Malowanie kostki w cykliczne wzory... zielony, różowy, żółty, zielony... 2x czerwony, niebieski...Malowanie kostki zgodnie z tym co pokaże "kostka do gry" (w zabawie tej pod uwagę bierzemy kolory oczek nie ich liczbę)...Nauka cyferek dla najmłodszego przedszkolaka... dziecko liczy oczka wskazane przez "kostkę", odszukuję właściwą cyferkę i zamalowuje ją kredą.
Dla starszego przedszkolaka odrobina dodawania... dziecko liczy i koloruje zgodnie z kodem...Takie niby nic a jednak zajmuje dzieci... moich taka zabawa zajęła na godzinkę :) A przy okazji dobrej zabawy łyknęli również odrobinę wiedzy bo nauka przez zabawę najlepsza zawsze i wszędzie :)https://kreatywnymokiem.pl/wakacyjne-potyczki-projekt-dla-rodzin/

oraz

https://bajdocja.blogspot.com/2018/04/matematyka-w-plenerze-linkowisko.html

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates