wtorek, 16 października 2018

Czytam sobie - seria z kotylionem - na 100 lecie niepodległości Polski

Kreatywnie w domu
100 rocznica odzyskania niepodległości zbliża się wielkimi krokami z tej okazji z pewnością pojawi się wiele pięknych patriotycznych publikacji. Wydawnictwo Egmont stanęło na wysokości zadania i wydało kilkanaście tytułów z naszej ulubionej serii Czytam sobie tytułów w nowej patriotycznej odsłonie z kotylionem. Książeczki budują świadomość narodowa u najmłodszych czytających już dzieci bowiem najwięcej tytułów znajduje się na poziomie pierwszym. I tu pełen podziw dla autorów... Ambitny temat, mocno wyszukane słownictwo, a przecież poziom pierwszy ma dużo ograniczeń... Nie ma dwuznaków i zmiękczeń. Bohaterowie serii oprowadzają dzieci po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem.


Wszystkie tytuły opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników, przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni – czasem, jak marszałek Piłsudski, Roman Dmowski czy Ignacy Paderewski – znani wszystkim, a czasem nieznani – jak bracia Jabłkowscy czy pan Bekker.
 

Piękne patriotyczne ilustracje, biel i czerwień.

Z tyłu każdej lektury czekają na dzieci oczywiście naklejki... jedna naklejka nawiązuje do okładki, reszta to urocze kotyliony. Mistrzostwo jeśli chodzi o motywację. Moja 5latka z ogromną radością sięga po kolejne tytuły i codziennie z dumą nosi kotylion na bluzeczce.Świetna seria budująca świadomość narodową najmłodszych dzieci, dzieci wkraczających w świat czytelniczy, dzieci które jeszcze nie wiedzą co to wojna.POLECAMY!Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates