piątek, 26 października 2018

Krok po kroku cd...

Kreatywnie w domu

Krok po kroku Wydawnictwa Wilga to bardzo fajna seria książeczek dla najmłodszych, która właśnie poszerzyła się o cztery nowe książeczki. Kolorowe książeczki do wspólnego oglądania i czytania... i choć tego czytania jest tu nie za wiele to z pewnością treść przypadnie do gustu najmłodszym... krótkie, zabawne, wpadające w ucho, rymowane wierszyki.Twarda oprawa, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi to dodatkowe ich atuty. Ponadto są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę. Do tej pory książeczki z serii Krok po kroku pomagały dzieciom oswoić się w trudnych sytuacjach, z którymi wraz z dorastaniem przyjdzie się im zmierzyć... pożegnanie się ze smoczkiem czy pieluchą mycie ząbków czy też zasypianie.

Książeczka Koci łapci to podróż przez wierszyki i wyliczanki, które każdy z nas zna z dzieciństwa. Wyliczanki te świetnie sprawdzą się w zabawach aktywizujących maluchy manualnie. Hop do kąpieli oswaja maluchy z czynnościami, które wykonywane są przed pójściem spać. I tu okazuje się, że kąpiel to nie tylko czynność higieniczna, ale świetna okazja do zabawy i snucia niezwykłych historii.

W książeczce Mówi się dzieci poznają wyrazy dźwiękonaśladowcze. Proste teksty prowokują dzieci do powtarzania onomatopei i rozszerzają ich słownictwo. Z kolei Mój dzień dobry to relacja z całego dnia dwójki dzieci Antosia i Hani, którym towarzyszymy od porannej krzątaniny, poprzez spacer, zabawę aż do wieczornego usypiania. Dzięki tej historii dziecko poznaje nie tylko tryb dnia ale i zwyczaje, które najprawdopodobniej są podobne do jego własnych dni. 

Cała serię książeczek możecie zamówić TUTAJ.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates