poniedziałek, 29 października 2018

Mozaika jesienne drzewko

Kreatywnie w domu

Była mozaika że starszakiem, musi być i z przedszkolakiem. Chociaż tak na prawdę to zarówno ta pierwsza może zrobić przedszkolak jak i ta dzisiejsza uczeń 1-3.Dzisiejsza mozaika jest mocno zbliżona do poprzedniej z tą jednak różnica, że tam malowaliśmy a tu naklejamy. Tam i tu przygotowałam dzieciakom siatkę. W dzisiejszej zabawie siatkę tą mój przedszkolak zakleił kwadracikami w kolorach jesiennych. Każdy kwadracik na siatce odpowiada wielkości pociętych kolorowych kwadracików. Taki manewr zdecydowanie ułatwił zadanie 5latce.


Kolorowe kwadraciki dziecko przykleja w dowolnie dobranej kolejności kolorystycznej. Jeden ono drugiego. Taka zabawa wymaga od dziecka ogrom cierpliwości i koncentracji na wysokim poziomie. 
Po stworzeniu mozaiki, dla lepszego efektu przyklejamy ja na czarna kartkę papieru. Zaś na mozaikę naklejamy szablon drzewa w czarnym kolorze. I jak się Wam podoba taka jesienna mozaika? 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates