poniedziałek, 1 października 2018

Układanki lewopółkulowe a nauka czytania

Kreatywnie w domu


Hop hop... zaczynamy naukę czytania z moją 4latką. Wiek ten świetnie sprawdził się u jej starszego rodzeństwa dlatego też postanowiłam i ją wprowadzać pomału, małymi kroczkami w świat sylabek. Oczywiście nauką czytania będziemy się bawić. Nic na siłę, bez spiny i na pełnym luzie. Mamy czas, a dokładnie 2 lata zanim pójdzie do 1 klasy :)


Dziś bawimy się naszymi sylabkami od CMK, a zabawę połączyłam z ćwiczeniem lewej półkuli mózgu. Przygotowałam układanki lewopółkulowe z sylabkami i tak oto ćwiczyłyśmy pierwsze paradygmaty...

Samo układanie układanek to "bułka z masłem" jak twierdzi moja 4latka, czyli rozróżnianie sylabek mamy opanowane. Ale poza układaniem musimy jeszcze przeczytać każdą sylabkę i tu już tak łatwo nie jest. Dlatego ćwiczymy codziennie choćby 5 minut dziennie, aby wejść w systematyczności rytm.
Po opanowanie paradygmatu P i M solo, łączymy je ze sobą...

W ramach urozmaicenia zabawy można dziecku zaproponować zabawę w bystre oczko. Celowo układamy kilka sylam błędnie a dziecka zadaniem jest wyłapać owe błędy i je poprawić.Sylabki od CMK są u nas w codziennym użyciu. Sprawdziły się już dwukrotnie i mam nadzieje, że teraz również się sprawdzą :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates