środa, 23 września 2020

Kopalnia Soli w Bochni

Kreatywnie w domu
Choć wakacje się skończyły, nasze wyjazdowe wojaże wcale nie ;) Dziś zapraszamy Was do Kopali Soli w Bochni. Kopalnia ta oferuje całe spektrum atrakcji – od klasycznej trasy multimedialnej, przez trasę historyczną, przyrodniczą, na podziemnych noclegach i ciekawych wydarzeniach kończąc. My skorzystaliśmy z trasy rodzinnej, ale już wiemy, że wrócimy tu za rok jak dzieciaki podrosną aby udać się w trasę historyczną.


Zanim zjechaliśmy szybem w dół kopalni, przywitała nas bardzo miła pani przewodnik, która okazała się prawdziwą skarbnicą wiedzy i dzięki której czas spędzony pod ziemią, a było go całkiem nie mało - bo aż prawie 3 godziny - należał do bardzo, bardzo przyjemnych i bardzo, bardzo edukacyjny.

Zjazd szybem był baaardzo króciutki - w niemal minutę byliśmy już na dole by rozpocząć podziemną przygodę. Ciekawe historie z życia górników opowiadane przez przewodnika przeplatane są prezentacjami multimedialnymi, w których możemy usłyszeć słowa: Króla Kazimierza Wielkiego czy żupników genueńskich. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci okazał się przejazd kolejką, która jako jedyna na świecie przejeżdża przez uwaga... środek kaplicy :) Czas podczas zwiedzania biegł bardzo szybko, choć tempo zwiedzania nie do końca było dostosowane do 2-letnich dzieci.

Na trasie naszej wędrówki dochodzimy do komnaty, w której można sobie usiąść na krzesłach i chwilę odpocząć. Na dzieci czeka tam cel naszej wycieczki - Skarbnik, który przepytał dzieci z wiedzy na temat kopalni, a także wręczył każdemu dziecku dyplom i kawałek solnej skały. 
Zwiedzając kopalnię poznajemy historię św. Kingi i odwiedzamy jej kaplicę, która jest chyba największym pomieszczeniem w całej kopalni. Jest naprawdę przepiękna i robi wrażenie. W kaplicy poza wspaniałymi rzeźbami świętych znajduje się przepiękna rzeźba Chrystusa oraz naszego papieża Jana Pawła II. Jest też uwaga... całoroczna szopka bożonarodzeniowa wykonana po mistrzowsku.W komorze Ważyn znajduje się boisko sportowe, mini plac zabaw, na którym dzieciaki mogą poszaleć oczekując na posiłek zamówiony w tamtejszej restauracji.


Wspaniale spędzony rodzinny czas, a zarazem niezwykła lekcja historii, lekcja na 5+. 

Kopalnia Soli w Bochni


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates