środa, 20 stycznia 2016

Czytam sobie z Egmont

Kreatywnie w domu
Znacie serię książek Czytam sobie? My nie znaliśmy ale już znamy i bardzo ją lubimy. Czytam sobie to książeczki do samodzielnego czytania dla początkujących dzieci a Kuba jak najbardziej zalicza się do tej grupy dzieciaków.

książki dla dzieci

Cała seria Czytam sobie podzielona jest na 3 poziomy trudności. 


My póki co zaopatrzyliśmy się w kilka książeczek.


Serię wydano na bardzo przyjemnym matowym papierze, dzięki czemu nie męczy oczu. Czcionka jest duża i czytelna, bez zbędnych ozdobników. Kolorowe i zabawne ilustracje zajmują malucha na długi czas.


Duża, czytelna i prosta czcionka, która została umieszczona na samym dole strony znacznie ułatwia dziecku czytanie przy pomocy palca i śledzenie tekstu.



Jak widzicie tekstu na pierwszym poziomie nie ma za wiele, jedno zdanie na stronę a więc dziecko chętniej będzie sięgało po te pozycje bo czytanie nie zajmie mu dużo czasu a uwierzcie mi na etapie 5-6latków to wciąż zabawa jest górą, co tam czytanie. Krótkie zdania sprawiają, że dziecko chętniej pokonuje stronę za stroną.  Poza tekstem znajdują się również ramki ze słowami do czytania głoskami.



Miła w dotyku, miękka okładka ze skrzydełkami. Na wewnętrznej stronie okładki zamieszczono informacje o autorze i ilustratorze, propozycje pytań, które można zadać dziecku po przeczytaniu tekstu, dyplom dla samodzielnie czytającego dziecka oraz naklejki, które uwielbiają wszystkie dzieciaki.



Jeśli Wasze dziecko właśnie rozpoczyna przygodę z czytaniem warto zwrócić uwagę na tą serię książeczek.  Kubie spodobały się te książeczki i wiem, że w momencie w którym się mu znudzą zamówimy kolejne a wybór historii jest tak szeroki, że zapewne każde dziecko znajdzie coś dla siebie.


Głównym celem serii Czytam sobie jest pokazanie rodzicom, że czytanie oznacza sukces, a także przekonanie dzieci, że lektura jest bardzo dobrą zabawą. Wszystkie książki możecie zakupić w Egmont.

Polecamy!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Znamy znamy i lubimy... Dusia jest teraz na poziomie drugim ale ostatnio np. wzbogaciłyśmy się właśnie w tą o Basi z poziomu 1 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy i uwielbiamy, tzn na razie ja Wojtke jeszcze nie wiedział bo najpier musi poznać wszystkie literki żeby się cieszyć :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates