sobota, 14 października 2017

Książkowe nowości od Hippocampus

Ewelina Gancarz
Lubicie komiksy? My do tej pory zbytnio się nimi nie interesowaliśmy. Nidy nie uważaliśmy tej formy książek za atrakcyjne. Do tej pory... czyli do czasu kiedy w nasze ręce trafiła komiksowa nowość Wyd. Hippocampus i wszystko zmieniło swoje znaczenie.


Komiks, w którym przeważają ilustracje nad treścią. Niby mała ilość treści ale ilość przekazanej wiedzy ogromna. 
Przez 48 stron komiksu przeżywamy niezwykłą podróż, podczas której przenosimy się wraz z bohaterami komiksu do czasów sprzed 4 miliardów lat temu by wspólnie z nimi stać się świadkami powstawania Ziemi. Z komiksu dowiadujemy się również co działo się w czasach dinozaurów a także kiedy pojawili się pierwsi ludzie, jak żyli, co jedli i gdzie mieszkali.

Dodatkowo na końcu książki znajduje się płyta z bajkami Było sobie człowiek. Znajdziecie tam 4 odcinki, ponad 100 minut pożytecznie spędzonego czasu przed komputerem czy tv! 
Druga nowość to miniencyklopedia, z którą dzieci poznają najważniejszych wynalazców w dziejach ludzkości: Archimedesa, Leonarda da Vinci, Galileusza, Karola Darwina, Alberta Einsteina, Thomasa Edisona czy Marię Skłodowską-Curie. Dzieci dowiadują się m.in. kto i kiedy wynalazł papier, kompas, zegar wodny czy słoneczny. Poznają teorię ewolucji gatunków i odkrywają tajemnice genów by na końcu wylądować na kosmosie. Oprócz tego w książce znajduje się mnóstwo ciekawostek. 


Sam koniec książki to oś czasu, na której zaznaczono lata, w których żyli konkretni wynalazcy.


Oczywiście jak przystało na Wyd. Hippocampus książka zawiera płytkę z 4 odcinkami Byli sobie wynalazcy.


Z takimi książkami edukacja to prawdziwa zabawa. Książki, które po prostu trzeba mieć... takie must have dla dziecka.

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates