poniedziałek, 15 stycznia 2018

Mapa Polski inna niż wszystkie

Ewelina Gancarz


O mapie tej pisałam już jakiś czas temu tutaj ---> KLIK. Wówczas była ona jeszcze w zapowiedzi. Na chwilę przed świętami kurier zapukał do drzwi (chyba to był kurier... nie pamiętam :P) i dostarczył nam jeszcze cieplutki egzemplarz tego cudownego "tworu". Po blisko miesięcznych testach mogę Wam powiedzieć tylko tyle... warto było objąć patronatem medialnym coś tak niezwykłego, genialnego, coś co staje się ciekawą lekcja geografii dla dzieci, która zachęca do zgłębiania wiedzy o naszym kraju a w dodatku robi to przez zabawę.. prawdziwa mapa POLSKI dla dzieci. Oto ona...


Co sprawia, że mapa ta jest wyjątkowa?

- duży format - (48 x 68 cm), dzięki któremu wszystkie zamieszczone w niej szczegóły są doskonale widoczne
- jej zawartość a raczej stopniowe ukazywanie zawartości począwszy od głównych aspektów geograficznych Polski, przez pasma górskie, parki narodowe, jeziora i zatoki, po granice województw, główne szczyty górskie, skończywszy na atrakcjach turystycznych dla dzieci (mapa ta zdecydowanie ułatwia planowanie wspólnych podróży)
- grafika stoi na wysokim poziomie i fakt, że nie razi nadmiarem kolorów dzięki sprawia, że dziecko jest w stanie naprawdę dużo zapamiętać
- nie jest zbyt przeładowana informacjami a co za tym idzie nie działa odstraszająco na jej małych użytkowników
- uczy dzieci podstaw geografii a taka nauka to czysta zabawa
- laminowana powierzchnia umożliwiająca pisanie po mapie pisakiem suchościeralnym
- bogata zawartość zestawu w postaci 7 kart czarno-białych z wyzwaniami w formie karty suchościeralnej spiętych razem, z możliwością powieszenia na ścianie

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać ale dość lukrowania ;) Mapa ma jedną wadę a właściwie już nie wadę bowiem ta drobna "usterka" już została naprawiona a chodzi o zbyt cienki papier (on sam w sobie nie był aż tak cienki, że ulegałby zniszczeniu podczas zabawy), przez który możliwa była zabawa tylko na stoliku albo podłodze. Aktualnie mapa będzie wydawana w wersji podklejonej na tekturze. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można powiesić mapę na ścianie czy też o nią oprzeć mapę a zabawa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i świetnie będzie zdobić dziecięcy pokój.

 Jestem dumna, że mogliśmy objąć patronatem tak świetną publikację :)

A teraz niespodzianka dla Was :)

Mam do oddania jeden zestaw dla kogoś z Was... tylko musicie mnie przekonać (w dowolny sposób), że to właśnie Wam mam go oddać :) Co dokładniej musicie zrobić? Polecić w komentarzu najbardziej atrakcyjne miejsce w Polsce, do którego warto udać się z dziećmi... ot tak zwyczajnie poszukujemy inspiracji na wakacje ;)

Na Wasze komentarze czekam do końca dnia 22.01.2018. Do 3 dni od zakończenia konkursu wybiorę zwycięzcę :) 

Odpowiedzi muszą być Waszymi autorskimi odpowiedziami :) W końcu jest o co walczyć :)

To co? Kto bawi się z nami?25.01.2018 EDIT :)

Konkurs wygrywa Iwona Zapała. GRATULUJĘ!

"Ach, Kieleckie jakie cudne
gdzie jest taki drugi kraj
Tu przeżyjesz chwile cudne
tu przeżyjesz życia raj
Słowa tej piosenki biją w moim sercu jak dzwon :)
To miejsce mojego dzieciństwa, to miejsce moich najwspanialszych wspomnień, to miejsce które odkrywam na nowo z moją córeczką :)
Choć bywamy tu rzadko, gdyż mieszkamy na drugim końcu polski to Kielecczyzna kryje w swojej skarbnicy tak wiele uroków i nowoczesnych form rozrywki, że tak mali jak i całkiem duzi mogą ramię ramię, wespół zespół czerpać pełnymi garściami. Wszystko to ukryte wśród pagórków i lasów, gdzie zieleń nie została jeszcze przytłoczona cywilizacją i zabrukowana.
Nawet tam gdzie osiedla i blokowiska, znajdzie się skrawek wsi i miejsca oddalone od tłumu i zgiełku.
Są tu naturalne cuda jak Kadzielnia, Łysa Góra z gołoborzem, Wietrznia.
Są cudowne i nostalgiczne miejsca które trzeba odwiedzić jak Karczówka czy odrestaurowane ruiny zamku w Chęcinach. Nie wolno też zapominać o pobliskim skansenie wsi Kieleckiej w Tokarni czy też majestatycznej jaskini raj oraz postawionym tuż obok Centrum Neandertalczyka z monumentalnym Mamutem.
Z dzieciaczkami warto też odwiedzić inne specjalnie do nich kierowane atrakcje jak Park Miniatur Sabat Krajno, czy też Jura Park w Bałtowie gdzie odkryjecie moc dinozaurów i przeżyjecie niezwykłą podróż w czasie. Tam też czeka na Was miejsce niezwykłe w krainie niekwestionowanego znaku Kielecczyzny czyli odwiedziny w wiosce czarownic.
Same Kielce także kryją moc atrakcji Stoki narciarskie, Pole golfowe, Muzeum zabawek, Muzeum Wojska Polskiego czy też Pałac Biskupów Krakowskich oraz miejsce którego nigdy nie brakuje w naszym rozkładzie jazdy Teatr lalek Kubuś.
Jak widzicie nie sposób się nudzić, atrakcji nie zabraknie na dłuuuuugi czas, który miło spędzicie bez względu na wiek, pogodę i zasoby portfela.
Zdecydowanie niezapomniana przygoda która nawet wielokrotnie odkrywana zawsze jest ciekawa i wyjątkowa :)
Iwona Zapała"


Podeślij swoje dane w wiadomości :)

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

11 komentarze:

 1. Magdalena Mielnikiewicz16 stycznia 2018 00:43

  Recepta na udane wakacje bywa całkiem prosta,
  przyjedź do naszego Kołobrzegu i tu z nami zostań.
  Spaceruj po plaży, ciesz się blaskiem gorącego słońca,
  spraw by czas płynął wolno i baw się tu bez końca.
  Kołobrzeg wita mile zawsze wszystkich gości,
  staraj się zatrzymać wszystkie związane z tym chwile radości.
  Tu znajdziesz nowych przyjaciół, tu zadbasz o swoje zdrowie.
  Kołobrzeg jest jak balsam każdy turysta Ci to powie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszamy do Andrychowa! Zdziwiona? A no tak! Od nas masz wszędzie blisko. Możliwość zwiedzenia dwóch Parków Dinozaurów, Parku Owadów, Krainy Bajek, mini zoo, parku miniatur, a nawet starożytnej warowni! Natomiast gdy znudzą Wam się tak przyziemne atrakcje to możecie powędrować w góry (bardzo dobre miejsce wypadowe do pieszych wycieczek), albo znaleźć się pod ziemią i zwiedzić Wieliczkę. U nas atrakcji pod dostatkiem. Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na mapę Polski zaglądamy i najpiękniejsze miejsca, w których byliśmy sobie przypominamy. Na cudowny relaks z dziećmi śmiało możemy polecić wspaniałe miejsce na Suwalszczyźnie, które agroturystyka w Gibach zwie się. A że wymagającą bo 5 osobową rodzinkę mamy Trudne to zadanie by miejsce wszystkim podobało sie. Miejsce zwykle wydawałoby sie, ot piękny dom, cicha okolica, jeziorko małe, placu zabaw brak. Sami jestesmy zadziwieni ze nasze dzieci są tak zachwycone, bo dom ma piękna wysoka antesolę i w drewnie wyrzeźbione mnóstwo rzeczy jest, bo do jeziorka blisko i canoe od gospodarza mozna pożyczyć i powiosłowac pomalutku. Gospodarze imponują bo mnóstwo medali zdobyli grając na przeróżnych turniejach w bule. Całą rodzinką my też próbujemy zagrać gdyż obok domu jest specjalne boisko do grania w bule, miejsce na ognisko i boisko do siatkówki. Okolica urocza, niedaleko rzeka Rospuda przepływa, gdzie kajakowy spływ mozna zrobic. Natura w tym wszystkim najważniejsza jest, dzieciaki do dzis wspominają ze na pewno tam wrócą jeszcze bo tak bardzo podobało im się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasia Golebiewska18 stycznia 2018 23:58

  A ja mam dwie propozycje. Pierwsza to Fojutowo, ale nie zajazd (który notabene ze wszystkimi swoimi atrakcjami też jest niesamowity) ale akwedukt. To przepiękne miejsce w Borach Tucholskich, gdzie rzeka przepływa pod rzeką. Mało tego, można przejść tunelem pod rzeką na drugą stronę. Wejść na wieżę widokową i zobaczyć w oddali stojący samotnie stary drewniany wiatrak młyński :) Drugie miejsce to Szczeliniec. Przepiękny szlak prowadzący na szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Do pokonania kilkaset kamiennych schodów, ale warto bo widoki zapierają dech. Na górze - ścieżka edukacyjna z pięknymi tworami skalnymi. Zejścia, podejścia i wszystko w skałach. Cuda natury. Wiem co mówię bo byłam. Byłam z 8-latkiem, który wszystko pamięta do dzisiaj, zatem musiało być ciekawie :) POLECAM.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magdalena Chilmanowicz18 stycznia 2018 23:58

  Polecam Mazury, a szczególnie ośrodek Królewska Sosna, który znajduje się w Borowskim Lesie nad jeziorem Piłakno. W ofercie posiadają pokoje hotelowe, domki i przyczepy. Według mnie z dziećmi najlepszą opcją jest domek wolnostojący, z którego z reszta sami korzystaliśmy. Piękne czyste jezioro pod ręką :), plac zabaw dla dzieci, pyszne jedzenie i cisza. Czego chcieć więcej :) Jeżeli znudzi Wam się cisza to polecam odwiedzenie Mrągowa (15 km, najbliższe miasto), Szczytna, Kętrzyna, Św. Lipki.
  Moja mama pochodzi z tamtym stron i corocznie spędzałam wakacje u dziadków właśnie nad tym jeziorem, więc z czystym sercem mogę Polecić. Tam jest po prostu cudownie. Nie da się tego wszystkiego opisać, trzeba tam po prostu pojechać, być i zobaczyć (poczuć) wszystko na własnej skórze:)
  W zeszłym roku nas tam nie było, ale w tym roku na pewno tam będziemy w drugiej połowie lipca.
  A na marginesie zaznaczę, że rezerwować domki trzeba już, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
  Pozdrawiam Gorąco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. polecam Gołuchów, niewielką miejscowość, położoną kilkanascie kilometrów od Kalisza. Jeździmy tam ilekroć jesteśmy u dziadków, piękny park, wspaniały zamek, zagroda żubrów, dzików, danieli i koników polskich. Nie znajdziemy tutaj miasteczka zabaw, lunaparku czy parku linowego, za to wspaniałe miejsce do odpoczynku, podziwiania flory i fauny, idealne miejsce na rodzinny piknik z dala od zgiełku i spalin, miejsce do wybiegania, puszczania kaczek i obserwowania chmur:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach, Kieleckie jakie cudne
  gdzie jest taki drugi kraj
  Tu przeżyjesz chwile cudne
  tu przeżyjesz życia raj


  Słowa tej piosenki biją w moim sercu jak dzwon :)
  To miejsce mojego dzieciństwa, to miejsce moich najwspanialszych wspomnień, to miejsce które odkrywam na nowo z moją córeczką :)
  Choć bywamy tu rzadko, gdyż mieszkamy na drugim końcu polski to Kielecczyzna kryje w swojej skarbnicy tak wiele uroków i nowoczesnych form rozrywki, że tak mali jak i całkiem duzi mogą ramię ramię, wespół zespół czerpać pełnymi garściami. Wszystko to ukryte wśród pagórków i lasów, gdzie zieleń nie została jeszcze przytłoczona cywilizacją i zabrukowana.
  Nawet tam gdzie osiedla i blokowiska, znajdzie się skrawek wsi i miejsca oddalone od tłumu i zgiełku.
  Są tu naturalne cuda jak Kadzielnia, Łysa Góra z gołoborzem, Wietrznia.
  Są cudowne i nostalgiczne miejsca które trzeba odwiedzić jak Karczówka czy odrestaurowane ruiny zamku w Chęcinach. Nie wolno też zapominać o pobliskim skansenie wsi Kieleckiej w Tokarni czy też majestatycznej jaskini raj oraz postawionym tuż obok Centrum Neandertalczyka z monumentalnym Mamutem.
  Z dzieciaczkami warto też odwiedzić inne specjalnie do nich kierowane atrakcje jak Park Miniatur Sabat Krajno, czy też Jura Park w Bałtowie gdzie odkryjecie moc dinozaurów i przeżyjecie niezwykłą podróż w czasie. Tam też czeka na Was miejsce niezwykłe w krainie niekwestionowanego znaku Kielecczyzny czyli odwiedziny w wiosce czarownic.
  Same Kielce także kryją moc atrakcji Stoki narciarskie, Pole golfowe, Muzeum zabawek, Muzeum Wojska Polskiego czy też Pałac Biskupów Krakowskich oraz miejsce którego nigdy nie brakuje w naszym rozkładzie jazdy Teatr lalek Kubuś.
  Jak widzicie nie sposób się nudzić, atrakcji nie zabraknie na dłuuuuugi czas, który miło spędzicie bez względu na wiek, pogodę i zasoby portfela.
  Zdecydowanie niezapomniana przygoda która nawet wielokrotnie odkrywana zawsze jest ciekawa i wyjątkowa :)

  Iwona Zapała

  OdpowiedzUsuń
 8. Katarzyna Biniecka19 stycznia 2018 11:09

  Nie lubisz nudy i w domu siedzenia?
  Mam Ci coś ważnego do powiedzenia!
  Jeśli chcesz odpocząć od codziennych trosk,
  Pakuj plecak i ruszaj na Dolny Śląsk.
  Jeśli cel wycieczki wciąż Cię zastanawia
  Nie myśl już więcej – pojedź do Wrocławia!
  W tym pięknym mieście nie znudzisz się wcale
  Pomogą Ci w tym odlotowe wrocławskie krasnale.
  Z nimi możesz po całym mieście spacerować
  I najróżniejsze atrakcje sobie serwować.
  Jeśli jesteś artystyczną duszą
  Ostrów Tumski i jego zabytki na pewno Cię skuszą.
  Romantycznie jest tam szczególnie o zmroku
  Gdy latarnie dodają temu miejscu uroku.
  Rynek zachwyci Cię bajkową architekturą
  Możesz tam także do woli obcować ze sztuką i kulturą.
  Otworem tu stoją muzea, teatry i kina
  Znajdzie coś dla siebie chłopak i dziewczyna.
  Jeśli zaś zwolennikiem jesteś przyrody
  Koniecznie odwiedź Japońskie Ogrody.
  Stamtąd do Zoo i Afrykarium kroków tylko kilka
  Spojrzysz tam w oczy rekina, słonia lub wilka.
  Jeśli zapragniesz poczuć się jak w górach
  Polinka szybko przewiezie Cię w chmurach.
  Jeśli zaś oczy widokiem mostów chcesz nacieszyć szczodrze
  Koniecznie wybierz się w rejs po Odrze.
  To nie koniec znanych mi wrocławskich atrakcji
  Nie mogę Ci jednak zabrać satysfakcji
  Samodzielnego Wrocławia penetrowania
  I bliskich Twemu sercu miejsc odnajdywania.

  A jeśli po tej wycieczce wciąż Wam będzie mało Dolnego Śląska, blisko stamtąd w Góry Stołowe, które również z całego serca polecam (choć już pewnie nie raz tam byliście :).
  Moją 5-latkę w tym roku Góry Stołowe urzekły do tego stopnia, że już planuje
  kolejny wyjazd tam. Wcześniej była już w Tatrach, gdzie jako niespełna 4-latka
  zdobyła Kasprowy Wierch (oczywiście na własnych małych nóżkach, a nie kolejką :) ), ale tegoroczny
  wypad bardziej zapadł jej w pamięć (może z uwagi na wiek, w końcu ponad rok
  więcej to trochę jest :).
  Mnóstwo tam atrakcji, których oczywiście nie sposób wymienić. Już sama Kudowa
  ma sporo propozycji na aktywny wypoczynek. Córeczce bardzo podobała się
  „ścieżka zdrowia” na Górze Parkowej, ochoczo wykonywała wszystkie ćwiczenia
  podczas wspinaczki, a po zejściu szalała jeszcze w parku linowym. Fajnie
  spędziliśmy też czas na Szlaku Ginących Zawodów. Oczywiście obowiązkowe punkty to Szczeliniec Wielki i Błędne Skały.
  Będąc w Górach Stołowych nie sposób nie odwiedzić także naszych sąsiadów :) My wybraliśmy
  Teplickie Skalne Miasto, które w odróżnieniu od Adrspaskiego jest bardziej
  dzikie i mniej zatłoczone. No i tam najbardziej córeczce podobała się
  wspinaczka po blisko sześciuset schodach i stopniach drabin na szczyt, na którym
  znajdował się kiedyś zamek (Skalni Hrad Strmen). Niestety z uwagi na ulewę, która złapała nas tuż
  pod szczytem nie ryzykowaliśmy z dzieckiem wejścia po ostatniej drabinie, która
  wygląda imponująco i naprawdę robi wrażenie … córa była niepocieszona i ciągle
  powtarza, ze musi tam wrócić i wejść po tej drabinie ;) Bardzo fajne jest
  również zoo safari w Dvur Kralove … mnóstwo zwierząt, często przechadzających
  się pomiędzy spacerującymi ludźmi (oczywiście nie dotyczy to zwierząt
  groźnych). Nam najbardziej podobał się spacer po zawieszonych nad wybiegiem dla
  lwów kładkach zabezpieczonych siatką…no i oczywiście konstrukcja do wspinania
  dla dzieci znajdująca się zaraz za wejściem do zoo…. Trudno było wyciągnąć
  córeczkę stamtąd, na szczęście w zoo nawet po zamknięciu można być jak długo
  się chce, nikt nikogo nie wygania, tak więc dzieci mają czas się wyszaleć :) A pamiątką z wakacji
  jest to, ze córka bezbłędnie rozpoznaje wszystkie samochody z czeską
  rejestracją :)
  A gdybyście zapragnęli więcej ciszy, spokoju, bliskości natury w mniej zorganizowanym turystycznie miejscu to zapraszam do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego ... ale to już w drugą stronę od Wrocławia :) Warto zabrać ze sobą rowery i mozna do woli penetrować dzikie ostępy, jaskinie, delektować się pięknymi nadwarciańskimi widokami, pływać kajakiem i nie tylko.

  Dobrze, dobrze, uciekam już :)
  Pozdrawiam i życzę udanych wakacyjnych wyjazdów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Katarzyna Biniecka19 stycznia 2018 15:18

  Nie lubisz nudy i w domu siedzenia?
  Mam Ci coś ważnego do powiedzenia!
  Jeśli chcesz odpocząć od codziennych trosk,
  Pakuj plecak i ruszaj na Dolny Śląsk.
  Jeśli cel wycieczki wciąż Cię zastanawia
  Nie myśl już więcej – pojedź do Wrocławia!
  W tym pięknym mieście nie znudzisz się wcale
  Pomogą Ci w tym odlotowe wrocławskie krasnale.
  Z nimi możesz po całym mieście spacerować
  I najróżniejsze atrakcje sobie serwować.
  Jeśli jesteś artystyczną duszą
  Ostrów Tumski i jego zabytki na pewno Cię skuszą.
  Romantycznie jest tam szczególnie o zmroku
  Gdy latarnie dodają temu miejscu uroku.
  Rynek zachwyci Cię bajkową architekturą
  Możesz tam także do woli obcować ze sztuką i kulturą.
  Otworem tu stoją muzea, teatry i kina
  Znajdzie coś dla siebie chłopak i dziewczyna.
  Jeśli zaś zwolennikiem jesteś przyrody
  Koniecznie odwiedź Japońskie ogrody.
  Stamtąd do zoo i afrykarium kroków tylko kilka
  Spojrzysz tam w oczy rekina, słonia lub wilka.
  Jeśli zapragniesz poczuć się jak w górach
  Polinka szybko przewiezie Cię w chmurach.
  Jeśli zaś oczy widokiem mostów chcesz nacieszyć szczodrze
  Koniecznie wybierz się w rejs po Odrze.
  To nie koniec znanych mi wrocławskich atrakcji
  Nie mogę Ci jednak zabrać satysfakcji
  Samodzielnego Wrocławia penetrowania
  I bliskich Twemu sercu miejsc odnajdywania.

  A jeśli po tej wycieczce wciąż Wam będzie mało Dolnego
  Śląska, blisko stamtąd w Góry Stołowe, które również z całego serca polecam
  (choć już pewnie nie raz tam byliście :).
  Moją 5-latkę w tym roku Góry Stołowe urzekły do tego stopnia, że już planuje
  kolejny wyjazd tam. Wcześniej była już w Tatrach, gdzie jako niespełna 4-latka
  zdobyła Kasprowy Wierch (oczywiście na własnych małych nóżkach, a nie kolejką :), ale tegoroczny
  wypad bardziej zapadł jej w pamięć (może z uwagi na wiek, w końcu ponad rok
  więcej to trochę jest :).
  Mnóstwo tam atrakcji, których oczywiście nie sposób wymienić. Już sama Kudowa
  ma sporo propozycji na aktywny wypoczynek. Córeczce bardzo podobała się
  „ścieżka zdrowia” na Górze Parkowej, ochoczo wykonywała wszystkie ćwiczenia
  podczas wspinaczki, a po zejściu szalała jeszcze w parku linowym. Fajnie
  spędziliśmy też czas na Szlaku Ginących
  Zawodów. Oczywiście obowiązkowe punkty to Szczeliniec Wielki i Błędne Skały.
  Będąc w Górach Stołowych nie sposób nie odwiedzić także naszych sąsiadów :) My wybraliśmy
  Teplickie Skalne Miasto, które w odróżnieniu od Adrspaskiego jest bardziej
  dzikie i mniej zatłoczone. No i tam najbardziej córeczce podobała się
  wspinaczka po blisko sześciuset schodach i stopniach drabin na szczyt, na
  którym znajdował się kiedyś zamek (Skalni Hrad Strmen). Niestety z uwagi na
  ulewę, która złapała nas tuż pod szczytem nie ryzykowaliśmy z dzieckiem wejścia
  po ostatniej drabinie, która wygląda imponująco i naprawdę robi wrażenie … córa
  była niepocieszona i ciągle powtarza, ze musi tam wrócić i wejść po tej
  drabinie ;) Bardzo fajne jest również zoo safari w Dvur Kralove … mnóstwo
  zwierząt, często przechadzających się pomiędzy spacerującymi ludźmi (oczywiście
  nie dotyczy to zwierząt groźnych). Nam najbardziej podobał się spacer po
  zawieszonych nad wybiegiem dla lwów kładkach zabezpieczonych siatką…no i
  oczywiście konstrukcja do wspinania dla dzieci znajdująca się zaraz za wejściem
  do zoo…. Trudno było wyciągnąć córeczkę stamtąd, na szczęście w zoo nawet po
  zamknięciu można być jak długo się chce, nikt nikogo nie wygania, tak więc
  dzieci mają czas się wyszaleć :)
  A pamiątką z wakacji jest to, ze córka bezbłędnie rozpoznaje wszystkie
  samochody z czeską rejestracją :)

  A gdybyście jednak zapragnęli więcej ciszy, spokoju i bliskości
  natury w mniej zorganizowanym turystycznie miejscu to zapraszam do
  Załęczańskiego Parku Krajobrazowego – ale to już w drugą stronę od Wrocławia :) Warto tutaj zabrać
  rowery i można do woli odkrywać dzikie ostępy, penetrować jaskinie, podziwiać piękne
  nadwarciańskie widoki, pływać kajakami, jeździć konno i wiele innych atrakcji.

  Pozdrawiam i życzę udanych wakacyjnych wojaży :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Razem z Synkiem polecamy Mierzeję Wiślaną... Konkretnie niewielką miejscowość Kadyny gdzie jest niesamowity Folwark ze zwierzętami, a wszelakich atrakcji dla dzieci oraz dorosłych nie brakuje. Widoki są niesamowite. Blisko do zadbanej plaży gdzie można z dzieckiem odejść od brzegu nawet na kilka metrów gdyż jest plytko... Jak komuś znudzi się nadmiar wody i piasku można pospacerować po lesie. Stamtąd mamy blisko do Gdańska gdzie można wybrać się na jednodniowa wycieczkę lub popłynąć z miejscowości obok promem do Krynicy Morskiej... Serdecznie polecamy na wakacje ☺

  OdpowiedzUsuń
 11. Katarzyna Biniecka22 stycznia 2018 00:15

  Witam;
  A ja mam pytanko - już dwa razy dodałam swój komentarz i dwa razy zniknął. Za pierwszym razem myślałam, ze mi się wydawało, ze dodałam :), dodałam więc raz jeszcze ...ale ten też zniknął. Czy ja coś źle robię, czy też moje komentarze zostały przez Panią usunięte? A jesli usunięte - czy mogę zapytać dlaczego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates