środa, 17 października 2018

Czytanie z jeżykiem

Kreatywnie w domu


Był wstęp do matematyki z jeżykiem, dziś będzie jeżyk w wersji z sylabkami. Przygotowałam Emi karty pracy w wersji jesiennej. Wciąż ćwiczymy dwa pierwsze paradygmaty P i M.


W pierwszej zabawie nasze słodkie jeżyki poszukują grzybków i jabłuszek. Zadaniem dziecka jest przyporządkowanie każdemu jeżykowi odpowiedniego grzybka czy jabłuszka. Karty można zalaminować i posłużą dłużej. My jedziemy na "żywca"... w przypadku Emi każda nowa zabawa sprawdza się tylko raz, ona lubi urozmaicenia i nowości.

Druga zabawa polega na przyporządkowaniu a właściwie doklejeniu każdemu jeżykowi jabłuszek, które najbardziej lubi jeżyk. Oczywiście zanim dziecko przyklei jabłuszko, musi odczytać sylabki czy to na jeżyku czy na jabłku.

To nie ostatnie zabawy z naszym jeżykiem... wypatrujcie kolejnych już wkrótce.

Dla zainteresowanych nauką czytania metodą sylabową przygotowałam pliki do samodzielnego pobrania i wydrukowania ---> KLIK.

Bawcie się dobrze i pamiętajcie, że są to pliki do Waszego domowego użytku, nie na sprzedaż.Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates