piątek, 18 września 2020

SZARA MYSZ - nasze pomysły na zabawę

Kreatywnie w domu
Pamiętacie zestaw SZARA MYSZ od Kargulek? Dla tych, którzy przegapili go - możecie poczytać o nim TUTAJ. Świetna pomoc edukacyjna dla dzieci powyżej 3 roku życia - bawi się nią u nas 2,5 latek, 6 a nawet i 7 latek. To jedna z tych zabawek, która rośnie razem z dzieckiem. Takie pomoce edukacyjne to ja bardzo lubię :)


Dziś pokażemy Wam nasze pomysły na zabawę myszkami zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci.


Maluszki razem z myszkami mogą poćwiczyć naukę kolorów wykorzystując w zabawie dołączoną do zestawu kostkę. Układają na geoplanie wszystkie myszki we wskazanym przez kostkę kolorze.Nauki kolorów cd... za pomocą gumki recepturki połącz takie same myszki.Wersja nieco trudniejsza...

Kolory, a karty odwzorowań... w zabawie tej ćwiczymy dodatkowo spostrzegawczość oraz orientację przestrzenną. Rzucamy kostką i układamy na geoplanie wszystkie myszki w kolorze wskazanym przez kostkę, ale uwaga... myszki należy ułożyć w miejscach, na których występują na karcie odwzorowań.


Z myszkami maluchy mogą rozpocząć naukę liczenia...Starszaki mogą poćwiczyć symetrię pionową czy też poziomą...
Mamy jeszcze dwie propozycję zabawy dla starszaków, ale o nich za momencik ;)

SZARA MYSZ

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates