środa, 3 marca 2021

Przebiśniegi

Kreatywnie w domu

 

 

 

Wiosna na horyzoncie, a jak wiosna to szukamy jej oznak. Dziś kreatywne wykonanie przebiśniegów. Przywołujemy wiosnę :)

 

piątek, 26 lutego 2021

Lektury jak malowane

Kreatywnie w domu

 

 


Nie tak dawno pokazałam Wam karty pracy pomagające uczniom klas 4-8 w zdobywaniu czy też utrwalaniu wiedzy z gramatyki języka polskiego. Karty są rewelacyjnie przygotowane, a poczytać możecie o nich TUTAJ. Dziś pokażę, Wam kolejne karty z tej serii - LEKTURY JAK MALOWANE.

wtorek, 23 lutego 2021

Wężowe odwzorowania

Kreatywnie w domu

 


Odwzorowań z 3latkiem ciąg dalszy. Dalej bawimy się klockami lego. Dziś odwzorowujemy węże... gdy proste odwzorowania nie są już wyzwaniem, potrzebujemy czegoś trudniejszego. I ta zabawa jest niezłym wyzwaniem dla takiego malucha. Dziecko w zabawie tej nie tylko ćwiczy spostrzegawczość ale orientację przestrzenną.


czwartek, 18 lutego 2021

Ptaszki

Kreatywnie w domu

 


Zima w pełni. Zimą szczególnie pamiętamy o tym aby w naszym karmniku znalazło się coś do jedzenia dla ptaszków. I właśnie to one zainspirowały nas do twórczej pracy.

Dziewczyny stworzyły karmniki, wsypały do nich jedzonko do ptaszków.

Lego Duplo w zabawie, czyli odwzorowania z 3latkiem

Kreatywnie w domu

 Klocki są bardzo wdzięcznym materiałem do nauki, oczywiście nauki przez zabawę. Klocki zazwyczaj każde dziecko ma pod ręką i w dowolnej chwili możemy mu przemycić odrobinę "nauki".

Dziś kilka propozycji z Lego Duplo...

Budujemy wieżę, czyli dziecko układa identyczną wieżę jak dorosły...

piątek, 12 lutego 2021

Mikroskop dla początkujących obserwatorów

Kreatywnie w domu

 

 

 

Na liście rzeczy, które chciałyby poznać moje dzieciaki w tym roku szkolnym edukując się domowo pojawiła się obserwacja... pod mikroskopem - pomysł mojego 4-klasisty. Cóż mama jest od tego, aby wspomagać pragnienia swoich pociech (wiadomo z umiarem realizuję je krok o kroku ;)). Tak więc w naszym domu pojawił się prawdziwy (nie zabawkowy) mikroskop.

Szkielet człowieka - puzzle

Kreatywnie w domu

 

 


W ramach powtórki przed egzaminem z przyrody, mój 4-klasista wykonał kostka, którego wydrukowaliśmy, posklejaliśmy, na którym potem można było działać "powtórkowo". Moje pierwszoklasistki też chciały mieć swojego kostka. Pomyślałam, że ten drukowany to przetrwa u nich chwilę. Z pomocą przyszło mi Educarium, na stronach którego wypatrzyłam świetnego kostka, który bez wątpienia przetrwa nie jedną zabawę :)

Gramatyka jak malowana

Kreatywnie w domu

 

 

Pierwszy rok w ED mamy praktycznie za sobą... został nam bowiem tylko, a może i aż egzamin z języka polskiego. Ja polski lubiłam tylko w podstawówce i to wybiórczo... coroczna zmiana nauczycieli zrobiła swoje. O liceum wolę nawet nie wspominać. Czy mój 4-klasista polubi polski? Póki co ewidentnie widać, że jest on bardziej umysł ścisły niż humanistyczny. Dlatego do opanowania materiału wyszukuje mu ciekawe materiały i tak trafiłam na rewelacyjnie przygotowane karty pracy - Gramatyka jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8.

Zimowa mozaika

Kreatywnie w domu

 

 

Zima za oknem w pełni zainspirowała nas do stworzenia zimowych obrazków, które stworzone zostały za pomocą mozaiki.

środa, 20 stycznia 2021

Repetytorium - historia, biologia, geografia - szkoła podstawowa

Kreatywnie w domu

 

 

Pierwszy semestr szkolny za uczniami. My jednak nie rozgraniczamy roku szkolnego na dwa semestry. W Edukacji domowej bowiem zaliczamy przedmioty blokowo egzaminami rocznymi. Mój czwartoklasista większość egzaminów ma już za sobą. Na pierwszy rzut zdał historię i przyrodę, a w nauce pomogły mu m.in. repetytoria Wyd. Greg. Pisałam już o nich jakiś czas temu TUTAJ.


piątek, 15 stycznia 2021

Papierowe kwiatki dla babci

Kreatywnie w domu

 

 

Laurki, laurkami ale babcia z pewnością ucieszy się również z kwiatka. Dziś szybkie i mega łatwe w wykonaniu kwiatki z papieru.

czwartek, 14 stycznia 2021

Laurki dla babci

Kreatywnie w domu

 

 

Laurki dla babci i dziadka tuż tuż. Pora na kolejne inspiracje z laurkami w roli głównej. Kto przegapił ostatnie nasze laurki, może je zobaczyć TUTAJ

Dziś również będą kwiatki, łatwe i przyjemne w wykonaniu.

poniedziałek, 11 stycznia 2021

Czytanie metodą sylabową - karty pracy

Kreatywnie w domu

 

 

Trzy podejścia do nauki czytania u trójki moich pociech - wszystkie zaliczone. Wszystkie moje pociechy uczyłam czytać zanim poszły do szkoły. Jakoś tak nie do końca wierzyłam w tą instytucję i wolałam aby dzieciaki poszły do szkoły na luzie, pewne siebie. Wszystkie dzieciaki uczyłam czytać metodą sylabową, przez zabawę. Osobiście twierdzę, że nie ma lepszej metody nauki czytania. Zostałam mi jeszcze najmłodsza pociecha ale ona zdecydowanie woli wspólne zabawy z rodzeństwem niż z mamą (i w sumie się jej nie dziwię). Przyjdzie i na nią pora. Póki co kompletuję pomoce, które się mi zdecydowanie przydadzą i uatrakcyjnią tą naszą naukę czytania. Jedną z nich jest zdecydowanie nowość Wydawnictwa Greg - Czytanie metodą sylabową.

czwartek, 7 stycznia 2021

Laurki dla babci - kwiaty

Kreatywnie w domu

 

 

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. Dziś nasza propozycja na laurki dla babci (choć zapewne każda mama byłaby wniebowzięta gdyby taką laurkę dostała od swojej pociechy ;)).

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates