sobota, 11 lipca 2020

O wybaczaniu i wdzięczności - Pomocne Elfy

Kreatywnie w domu
Uwielbiamy "promicowe" serie książek. Dziś będzie właśnie o jednej z nich... seria Pomocne Elfy, która zdecydowanie jest na naszej liście must have. Każda książeczka porusza istotne tematy, które wyjaśnione są w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Książeczki pełne dobrych rad i mądrości z ogromną dawką humoru. Pięknie napisane, wspaniale z ilustrowane. Duża czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie choć my polecamy usiąść do lektury wspólnie z dziećmi bowiem książki są dobrym punktem wyjścia do rozmów.


Fotelik samochodowy dopasowany do każdego dziecka

Kreatywnie w domuNajważniejszym aspekt dotyczący każdego fotelika, decydujący o jego wartości jest oczywiście bezpieczeństwo. Ani wygląd, ani zastosowanie, ani też cena nie mają znaczenia, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka.


wtorek, 30 czerwca 2020

Traktor - zestaw manipulacyjny od Blue - Sky

Kreatywnie w domu

Widzieliście już najmłodsze dziecko Blue-Sky? My nie tylko widzieliśmy, ale mamy okazję sprawdzić jego możliwości

Dziś jedna z nich i rozwój motoryki małej... śrubki, śrubeczki, śrubokręt i klucze... jest moc i wycisk dla małych paluszków!

wtorek, 23 czerwca 2020

Nowatorski zegarek TINT

Kreatywnie w domu
Dziś będzie o zegarku... idealnym prezencie z okazji Dnia Ojca :)

Zegarek nowatorski, ekologiczny, o niespotykanym wyglądem, dobry jakościowo, banalny w obsłudze, a zarazem wygodny w noszeniu... Tak pokrótce można by opisać zegarek TINT.

poniedziałek, 22 czerwca 2020

3,2,1 START, czyli szykowanie wyprawki szkolnej

Kreatywnie w domu

Czy moje dzieciaki tęsknią za szkołą i przedszkolem? Rok temu powiedziałabym NIE, ale obecnie tęsknią i to bardzo... tęsknią za panią, za koleżankami i kolegami, za rytmem dnia, który mieli, za normalnością. Przed nami wakacje ale już dziś zastanawiamy się czy naszym dzieciom będzie dane pójść normalnie do szkoły?

W tym roku jeszcze bardziej niż kiedykolwiek cieszy kompletowanie wyprawki szkolnej. My zaczęliśmy od plecaka :)


środa, 17 czerwca 2020

Latawce - kolorowanki DIY

Kreatywnie w domu

Latawce kojarzą nam się z latem i to właśnie one stały się naszą inspiracją do twórczej, kreatywnej zabawy. Przygotowałam moim domowym przedszkolakom kolorowanki DIY.


poniedziałek, 15 czerwca 2020

Legowisko dla psa

Kreatywnie w domu

Posiadanie psa to marzenie moich dzieci od dawna. Zawsze szukałam jakichś wymówek, aby go nie mieć. Teraz, gdy dzieciaki zamknięte w domu, nie chodzą do przedszkola ani szkoły, z wakacji raczej też nici, po licznych namowach dzieciaków zgodziłam się. Tak! Zgodziłam się na małego kundelka. Na pieska, który będzie rósł w towarzystwie dzieci, tak aby i one miały możliwość oswajania się z nim i zaprzyjaźniania od małego. I tak oto przedstawiam Wam naszą PUSIĘ...

poniedziałek, 8 czerwca 2020

Lale do kąpieli marki Llorens

Kreatywnie w domu

W zabawie dziecko rozwija się i uczy nowych rzeczy. Lalka to taka zabawka, której nie może zabraknąć w dziewczęcym pokoju, a sama zabawa lalkami ma ogromny wpływ na rozwój każdej dziewczynki. Bawiąc się lalką, dziecko trenuje empatię i opiekuńczość, uczy się odpowiedzialności a zabawa w odgrywanie ról osób, które są dla niej najważniejsze pozwala dziecku uporządkować emocje i wiedzę o świecie. Jako mama trzech dziewczynek coś niecoś o zabawie lalkami wiem. Moje dziewczynki nie pałają miłością do lalek w stylu Barbie. One uwielbiają lale, które przypominają im niemowlaki, lale, która można kąpać, ubierać, przebierać, układać do snu, przytulać i obdarowywać dużą ilością buziaków. Przez pokój dziewczynek przewinęło się już kilka lal. Były lale mówiące, płaczące, śpiewające. Nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu ;) Dlatego też gdy nadarza się okazja jednych lal się pozbywamy, by zastąpić je nowymi.


Zabawki dla dwulatka z drewna kauczukowego

Kreatywnie w domu


Co prawda Dzień Dziecka już za nami więc raczej Was nie zainspiruję na prezent dla malucha z okazji właśnie tegoż dnia. Ale są przecież inne równie szczególne dni, podczas których z radością obdarowujecie swoje pociechy. Dziś pokażę Wam dwie bardzo fajne zabawki dla maluszków - 2latków.

czwartek, 4 czerwca 2020

Symetria motyla - nauka przez zabawę

Kreatywnie w domu


W jaki sposób wytłumaczyć przedszkolakowi na czym polega symetria? Oczywiście przez zabawę :) Zaproponowałam moim domowym przedszkolakom zabawę w kolorowanie motyli. Jak się okazało one są bardzo wdzięcznym materiałem jeśli chodzi o wytłumaczenie dziecku na czym polega symetria. Wystarczy poszukać szablonu motyla do pokolorowania, tylko uwaga... ważne, żeby motyl miał symetryczne skrzydła.


Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates