Zabawa EDUKRĄŻKAMI

Ostatnio trochę chorowaliśmy. Aby zabić nudę i niemoc chorobową rozpoczęliśmy naszą przygodę z Edukrążkami!

Co to są te Edukrążki?
Edukrążki to zestaw kolorowych krążków stworzony przez Edutronika.


Edukrążki są bezpieczne dla dziecka... mają odpowiednią wielkość i kształt. Mogą się nimi bawić dzieciaki poniżej 3 roku życia... ich wielkość uniemożliwia połknięcie. Nie posiadają ostrych krawędzi! Wykonane z bezpiecznego dla dziecka tworzywa. Są lekkie!

Edukrążkami bawiliśmy się na kilka sposobów...

1. Tworzenie układanki

Przygotowałam Kubie szablony, na których były różne szlaczki, figury a nawet cyferki. Zadaniem Kuby było tak poukładać krążki, aby zgadzały się one kolorystycznie z szablonami.


2. Układanie sekwencji

Przygotowałam Kubie kilka sekwencji kolorystycznych. Jego zadaniem było ich odtworzenie. I tu bawiliśmy się na trzy sposoby...
- układanie sekwencji przy użyciu kredek
- układanie sekwencji na stole
- układanie sekwencji przy użyciu drucika kreatywnego

Kredki przytwierdziłam do stołu za pomocą plasteliny a Kuba na kredkę nakładał zadaną sekwencję.


Układanie zadanej sekwencji na stole...


Nawlekanie krążków na drucik kreatywny...


 3. Zabawa w zapamiętywanie

Przygotowałam Kubie karty, na których znajdowały się sekwencje kolorów, ale już nie były one tak długie jak w przypadku wcześniejszych zabaw. Na początek sekwencje te były dwu- trzy- czterokolorowe. Kuba losował jedną kartę i musiał zapamiętać daną sekwencję. Gdy zapamiętał albo gdy wydawało mu się, że zapamiętał odwracał kartę i musiał odtworzyć zapamiętaną sekwencję nawlekając krążki na drucik kreatywny. Z sekwencjami dwu i trzykolorowymi nie miał problemu. Dzięki tej zabawie ćwiczymy pamięć a w miarę możliwości Kuby rozszerzamy ilość kolorów w sekwencji. Możliwości na zadanie sekwencji jest na prawdę dużo. 
Kubie bardzo się podobała ta zabawa i z wielkim zaciekawieniem sprawdzał czy aby na pewno udało mu się poprawnie odtworzyć sekwencje. Radość ogromna, gdy mu się udało. Lekki smutek się pojawiał, gdy pomieszał kolejność krążków. A zdarzyło mu się to nie jednokrotnie.


Dodatkową atrakcją tej zabawy może być zabawa na czas! Dziecko ma określoną ilość czasu na odtworzenie zapamiętanej sekwencji.

4. Selekcja kolorów

Za pomocą plasteliny i drucików kreatywnych zrobiłam bramki. Kuby zadaniem było tak pstryknąć dany krążek aby trafił on do odpowiedniej kolorystycznie bramki.5. Budowanie wieży i jej burzenie

Na początek Kuba budował wieże kolorystycznie. Budował i za pomocą innych krążków... puszczając je po podłodze burzył wieżę. Na koniec zbudował wielokolorową wieżę i również ją zburzył.6. Zabawa w slalom

Ustawiłam bramki jedna obok drugiej a Kuby zadaniem było przemieścić krążki z pierwszej bramki do ostatniej za pomocą slalomu.


7. Gra w "nogę"

Bramki mieliśmy gotowe z wcześniejszych ćwiczeń, wzięliśmy tylko kredki i zaczęliśmy grę. Ciężko było wygrać z Kubą ale się udało :D


Edukrążki są rewelacyjne! Ilość zabaw jakie można wymyślić z ich udziałem jest nieograniczona. My bawimy się nimi bardzo często... bardzo często wymyślając kolejne nowe zabawy.
Z Edukrążkami nie sposób się nudzić!


Edukrążki możecie kupić tutaj
Cena od 24 PLN w zależności od wielkości zestawu.
Myślę, że nie jest to wygórowana cena jak na taką możliwość zabawy jaką dają Edukrążki.


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. My podobnie bawimy się za pomocą nakrętek plastikowych, ale widzę, że dziurka w środku daje wiele więcej możliwości.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)