Kategoryzacje

Uwielbiamy zabawki/pomoce dydaktyczne, które dają wiele możliwości zabawy. Uwielbiamy bo wiemy, że szybko się nie znudzą, że posłużą nam przez dłuższy czas.
Dziś pokażemy Wam jedną z naszych ulubionych pomocy... Pomoc dydaktyczna... Kategoryzacje Wydawnictwa Metody Krakowskiej.


Kategoryzacje to zestaw klocków... 52 klocków super wykonanych, klocków o czterech kolorach, czterech kształtach i dwóch wielkościach.
Niby kolejne klocki w domu... niby tak ale zabawa nimi jest nie tylko zabawą a również nauką.
Wspólnie z Ola poznajemy kolory, uczymy rozróżniać się kształty, badamy co jest małe a co duże. Początki bywają ciężkie i wiadomo zabawa nie trwa długo bo maluchy szybko się nudzą ale jaka radość, gdy 1,5 roczne dziecko zaczyna samo segregować klocki.
Wspólnie z Olą bawimy się, zaczynamy pomalutku odróżniać kolory, z kształtami nam jeszcze nie idzie ale wszystko przed nami.

A bawić takimi klockami można bawić się na niezliczone sposoby!

Bawimy się segregując klocki według KOLORU...
Spośród wszystkich klocków wybrałam klocki w dwóch kolorach o różnych kształtach.
Do zabawy użyłam również dwóch plastikowych talerzyków... na jednym z nich położyłam klocek koloru żółtego na drugim czarnego. Tłumaczyłam Oli gdzie jakie klocki będziemy wkładać.Segregować możemy zestaw żółto-czarny jak powyżej, możemy segregować zestaw czerwono-czarny czy też żółto-czerwony, żółto-biały itd. A więc już na wstępie mamy kilka wariantów zabawy. Wiadomo dla maluszków liczba klocków do segregowania nie powinna być zbyt duża żeby zabawa zbyt długo nie trwała.

Starsze dzieciaki mogą segregować klocki we wszystkich kolorach na raz.Segregujemy klocki według ich WIELKOŚCI... małe, duże
1. Klocki tego samego kształtu i koloru2. Klocki tego samego kształtu ale o różnych kolorach3. Klocki o różnym kształcie i różnych kolorach


Segregujemy również według KSZTAŁTU...
1. Klocki tego samego koloru o tej samej wielkości2. Klocki tego samego koloru ale różnej wielkości


3. Klocki tej samej wielkości ale o różnych kolorach4. Klocki tej samej wielkości ale o różnych kolorach


5. Klocki zarówno różnej wielkości jak i różnych kolorów
W użyciu  klocki tylko o dwóch rodzajach kształtuWersja bardziej rozbudowana... wszystkie dostępne rodzaje kształtówPoza segregacją klocków można bawić się również w tworzenie sekwencji i ich odwzorowywanie...
1. Sekwencje z dużych klocków a odwzorowanie z małych2. Sekwencje z małych klocków a odwzorowanie z dużych3. Sekwencje i odwzorowanie mieszaneKuba lubi również układanie wież z klocków...


Jak widzicie klocki te dają nam bardzo duże pole działania w wymyślaniu zabaw dla dzieci, zabaw, które są jednocześnie nauką. I bawić się nimi mogą dzieci w różnym wieku co jest dodatkowym plusem.


Klocki te możecie kupić tutaj.


 Serdecznie polecamy!

A my dziękujemy bardzo Konferencje Logopedyczne za możliwość zabawy nimi :)


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Według mnie za drogie są, co jednak nie umniejsza ich różnego zastosowania.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do tanich nie należą ale w porównaniu z innymi klockami w podobnej cenie te biją inne na głowę :)

      Usuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)