Rozwijamy zmysł dotyku z Oliwką

Kuba uwielbia memory, gramy w nie codziennie. Ćwiczymy dzięki temu pamięć.
Ostatnio do naszej kolekcji dołączyło jeszcze jedno memory... memory inne niż wszystkie. Memory, dzięki któremu nie tylko rozwija się pamięć ale również zmysł dotyku.


Klocki Canoe - zestaw dotyk bo o nich mowa to zestaw 16 klocków drewnianych z wypukłymi wzorami, 4 gładkich, dwóch rynienek przeznaczonych do układania kombinacji z klocków oraz opaski na oczy.


Klocki te są starannie i estetycznie wykonane. Są prawdziwą przyjemnością dla oka i dla dłoni. 


Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaprezentowali Wam możliwości jakie dają Klocki Canoe.
A jest ich na prawdę sporo!

Zabawa 1
 Zabawa na rozgrzewkę... rozkładamy na stole po jednym klocku w wybranych wzorach. Dodatkowo jeden z nich odkładamy na bok a zadaniem dziecka jest wskazać taki sam klocek spośród klocków znajdujących się na stole. Dziecko posługuje się jedynie dotykiem.


 Zadanie 2
Na stole rozkładamy wszystkie klocki. Spośród nich wybieramy jeden i odkładamy na bok. Dziecka zadaniem jest za pomocą dotyku wyszukać wszystkie klocki tego samego wzoru co odłożony klocek.


Zabawa 3
Segregowanie... zadaniem dziecka jest posegregowanie wszystkich klocków.


Zabawa 4
 Coś tu nie pasuje... rozkładamy na stole klocki tego samego wzoru. Między nimi układamy jeden klocek innego wzoru. Dziecka zadaniem jest wskazać, który klocek nie pasuje do pozostałych.


Zabawa 5
Odwzorowywanie w ciemno... w rynience układamy klocki, dziecka zadaniem jest odwzorować układ klocków w drugiej rynience.


Taką zabawę można powtórzyć układając klocki na stole...


Jak widać nie zawsze wszystko uda się dobrze "wymacać" ;)

Zabawa 6
Memory... na stole układamy klocki w jednej linii. Dziecko stara się zapamiętać układ klocków. W momencie, gdy dziecko mówi, że już zapamiętało nasuwamy dziecku opaskę na oczy oraz zakrywamy klocki rynienką. Dziecko stara się odwzorować zapamiętany wzór.
 

Zabawa 7
Zabawa w detektywa... w rynience układamy klocki, w drugiej rynience układamy taki sam układ klocków ale celowo zamieniamy jeden, dwa lub więcej klocków. Dziecko ma za zadanie odnaleźć błąd i go naprawić.


Tą samą zabawę można przeprowadzić na stole.


Jak sami widzicie możliwości tej zabawki są ogromne.

Z Olusią póki co bawimy się nim ale nie zawiązujemy oczu.
Bawimy się w zabawę... coś tu nie pasuje.


Bawimy się w odwzorowania...Bardzo lubię takie zabawki, które dają wiele możliwości zabawy. Zabawki, które po jednym użyciu nie lądują w kącie a są odkrywane wciąż na nowo :)
Taką zabawką niewątpliwie jest Caneo dotyk!

Znaleźć go możecie tutaj.
POLECAMY!!

Poza klockami Canoe dotyk Oliwka w swojej ofercie posiada również  klocki Canoe pamięć, które nie tylko ćwiczą pojemność pamięci ale również myślenie i pamięć przestrzenną. Znaleźć również można super kolorowe Witrażyki, które stanowią dobrą alternatywę do puzzli.

Zarówno Canoe pamięć jak i Witrażyki w niedalekiej przyszłości Wam bliżej przedstawie.
Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Prześlij komentarz

0 Komentarze