Układankowe love


Układanka dla najmłodszych Wśród zwierząt oraz Na straganie to najnowsze dzieci Wydawnictwa Episeixis.


Układanki te to niewątpliwie hit, który polecam wszystkim rodzicom dzieci powyżej 2 roku życia. 

Zarówno w układance Wśród zwierząt jak i Na straganie zadaniem dziecka jest poprawne ułożenie obrazków, obrazków przedstawiających zwierzęta czy też owoce i warzywa
Każdy obrazek składa się z 4 części w kształcie kwadratów. 


Po poprawnym ułożeniu wszystkich elementów dziecko otrzyma 12 obrazków ze zwierzętami i 12 obrazków przedstawiających owoce i warzywa.


Zestaw posiada wiele walorów poznawczych, rozwija spostrzegawczość i koncentrację u dzieci.  
 Dzieciaki ćwiczą również sprawność ręki i małą motorykę a wszystko za sprawą konieczności manipulowania i prawidłowego zestawiania części obrazków (kwadratów).



Układanki te są świetnym punktem wyjścia do nauki nazw zwierząt, owoców czy warzyw, ich rozpoznawania, a także kolorów. 
Po ułożeniu przez dziecko obrazków można bawić się z dzieckiem w naśladowanie odgłosów zwierząt... Jak robi myszka? A jak robi żabka? A kotek? Można również prosić dziecko o pokazanie konkretnego zwierzątka czy też nazwanie zwierzątka wskazanego przez nas.
 Ola niesamowicie poszerza sobie przy ich pomocy słownictwo.
Jednym słowem nauka przez zabawę.


 Układanki można układać w domu jak i na powietrzu. Ola bardzo często woła je do ogrodu. Siada przy stoliku i próbuje układać.



Każdy element układanki na swoich brzegach posiada element ramki, który po prawidłowym ułożeniu całego obrazka tworzy zamknięty wzór... niby ramkę.
To dodatkowy element samokontroli. Dziecko jest w stanie samo sprawdzić czy aby na pewno prawidłowo ułożyło obrazek. 
U nas ten chwyt jeszcze nie działa. Ola nie załapała jeszcze tego. Póki co układamy oko do oka, ucho do ucha, noga do nogi itd. 
Poza powyższymi obrazkami zwierząt w zestawie znajdują się jeszcze takie zwierzęta jak motyl, bocian, lis, wiewiórka czy miś.


Taka duża różnorodność w obrazkach gwarantuje dłuższy czas zabawy i fakt, że szybko nie znudzą się one maluchom.

Dla urozmaicenia zabawy można bawić się z dzieckiem w detektywa... specjalnie podmienić jeden z elementów układanki na inny i poprosić dziecko aby sprawdziło czy aby na pewno mama dobrze ułożyła obrazek.


Oli bardzo podoba się układanka ze zwierzątkami... zarówno jej serce jak i moje podbiła żabka kum kum! Po układankę Na straganie rzadziej sięga ale może dlatego, że troszkę trudniej się układa obrazki owoców czy warzyw.



Ale truskaweczka tak jak żabka jest numer jeden!


W zastawie Na straganie znajdują się takie owoce jak orzeszki, winogrono czy jabłko. Wśród warzyw króluje m.in. pomidor, papryka czy sałata.


Jeśli chodzi o wykonanie to układanki są tekturowe. Opakowanie jest trwałe i wygodne. Dodatkowo są po prostu piękne graficznie. 


POLECAMY wszystkim maluchom wkraczającym w świat układanek.




Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)