Układankowe love


Układanka dla najmłodszych Wśród zwierząt oraz Na straganie to najnowsze dzieci Wydawnictwa Episeixis.


Układanki te to niewątpliwie hit, który polecam wszystkim rodzicom dzieci powyżej 2 roku życia. 

Zarówno w układance Wśród zwierząt jak i Na straganie zadaniem dziecka jest poprawne ułożenie obrazków, obrazków przedstawiających zwierzęta czy też owoce i warzywa
Każdy obrazek składa się z 4 części w kształcie kwadratów. 


Po poprawnym ułożeniu wszystkich elementów dziecko otrzyma 12 obrazków ze zwierzętami i 12 obrazków przedstawiających owoce i warzywa.


Zestaw posiada wiele walorów poznawczych, rozwija spostrzegawczość i koncentrację u dzieci.  
 Dzieciaki ćwiczą również sprawność ręki i małą motorykę a wszystko za sprawą konieczności manipulowania i prawidłowego zestawiania części obrazków (kwadratów).Układanki te są świetnym punktem wyjścia do nauki nazw zwierząt, owoców czy warzyw, ich rozpoznawania, a także kolorów. 
Po ułożeniu przez dziecko obrazków można bawić się z dzieckiem w naśladowanie odgłosów zwierząt... Jak robi myszka? A jak robi żabka? A kotek? Można również prosić dziecko o pokazanie konkretnego zwierzątka czy też nazwanie zwierzątka wskazanego przez nas.
 Ola niesamowicie poszerza sobie przy ich pomocy słownictwo.
Jednym słowem nauka przez zabawę.


 Układanki można układać w domu jak i na powietrzu. Ola bardzo często woła je do ogrodu. Siada przy stoliku i próbuje układać.Każdy element układanki na swoich brzegach posiada element ramki, który po prawidłowym ułożeniu całego obrazka tworzy zamknięty wzór... niby ramkę.
To dodatkowy element samokontroli. Dziecko jest w stanie samo sprawdzić czy aby na pewno prawidłowo ułożyło obrazek. 
U nas ten chwyt jeszcze nie działa. Ola nie załapała jeszcze tego. Póki co układamy oko do oka, ucho do ucha, noga do nogi itd. 
Poza powyższymi obrazkami zwierząt w zestawie znajdują się jeszcze takie zwierzęta jak motyl, bocian, lis, wiewiórka czy miś.


Taka duża różnorodność w obrazkach gwarantuje dłuższy czas zabawy i fakt, że szybko nie znudzą się one maluchom.

Dla urozmaicenia zabawy można bawić się z dzieckiem w detektywa... specjalnie podmienić jeden z elementów układanki na inny i poprosić dziecko aby sprawdziło czy aby na pewno mama dobrze ułożyła obrazek.


Oli bardzo podoba się układanka ze zwierzątkami... zarówno jej serce jak i moje podbiła żabka kum kum! Po układankę Na straganie rzadziej sięga ale może dlatego, że troszkę trudniej się układa obrazki owoców czy warzyw.Ale truskaweczka tak jak żabka jest numer jeden!


W zastawie Na straganie znajdują się takie owoce jak orzeszki, winogrono czy jabłko. Wśród warzyw króluje m.in. pomidor, papryka czy sałata.


Jeśli chodzi o wykonanie to układanki są tekturowe. Opakowanie jest trwałe i wygodne. Dodatkowo są po prostu piękne graficznie. 


POLECAMY wszystkim maluchom wkraczającym w świat układanek.
Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)