JESIENNY KRAJOBRAZ ZA OKNEM

Dziś kalendarzowa jesień. Jesień jest fajna, gdy nie ma pluchy a wszystko przybiera kolory w odcieniach pomarańczy, czerwieni i żółci. Z drzew spadają kasztany i żołędzie. Jarzębina od dawna jest. Zbierając dary jesieni można kreatywnie się wyżyć, co planujemy w najbliższym czasie uczynić ;)

Dziś jedna z naszych jesiennych prac... JESIENNY KRAJOBRAZ ZA OKNEM.
Praca banalna w wykonaniu.


Do wykonania pracy potrzebujemy:
- kartkę papieru
- brązową tekturę falistą
- pomarańczową bibułę
- niebieską i białą farbę
- liście
- koszulkę na dokumenty
- klej
- nożyczki
- gąbkę

Zabawę zaczynamy od pomalowania kartki na niebiesko. Kuba malował za pomocą gąbki (pędzelkiem wyszły by lekkie bohomazy ;) a tak to mamy gładziutkie niebo). Na niebie odbijamy białe chmurki. Gdy kartka wyschnie, na dolnej jej części przyklejamy liście... to będzie nasz jesienny park. Koszulkę na dokumenty przecinamy na pół i przyklejamy do kartki. Z tektury falistej wycinamy dwa prostokąty tak aby powstało nam okno, które przyklejamy na folię. Ostatnim etapem jest wykonanie zasłon z bibuły. 


Sami widzicie, jak szybko i prosto można wykonać jesienną pracę. Kubuś praktycznie wykonał ją samodzielnie. Lekko mu pomogłam wycinając okno z tektury. 


Kubuś pracę zaniósł do przedszkola na konkurs. Już się cieszy, że dostanie dyplom... bo on takim małym kolekcjonerem dyplomów jest :D

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)