Boże Drogowskazy - Promic

Czas Pierwszej Komunii Św. to czas, w którym to dzieci uczą się bardzo wielu modlitw, przykazań, analizują części Mszy Św. Co prawda zanim mój najstarszy Smyk pójdzie do Pierwszej Komunii mamy jeszcze troszkę czasu ale to nie oznacza, że nie wprowadzam swoich dzieci w świat chrześcijaństwa. Owszem wprowadzam i to od małego. To na nas – rodzicach spoczywa odpowiedzialność za przekazanie dzieciom wiary. To my, wraz z rodzicami chrzestnymi prosiliśmy o chrzest dla naszego dziecka i to my przysięgaliśmy przed Bogiem wychowanie potomka w wierze.

Często zabraniamy naszym dzieciom tego czy tamtego. Wówczas to rodzą się góry pytań od naszych dzieci... dlaczego zabrania się im niektórych rzeczy, dlaczego są one złe, skąd właściwie mają wiedzieć co jest dobre a co złe. A my rodzice mamy za zadanie, wychowując swoje dzieci w wierze chrześcijańskiej, przekazać im wartości, wedle których żyjemy i wytłumaczyć dlaczego właśnie tak postępujemy.

Ciekawym pomysłem a jednocześnie wspaniałą pomocą dydaktyczną jest książka BOŻE DROGOSKAZY.


Jest to lektura w której dzieci, szczególnie te przygotowujące się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, znajdą Dekalog, dziesięć przykazań Bożych, prawo miłości Boga i bliźniego, rachunek sumienia oraz wyjaśnienie dlaczego rzetelny i uczciwy rachunek sumienia jest tak ważny.

Każde z przykazań jest dla człowieka małego i dużego swoistym drogowskazem prowadzącym do Boga. Każdy czytelnik znajdzie w nich swój klucz do tego, jak godzić się z Panem Bogiem, z kimś bliskim, co zalazł za skórę, ale i samym sobą. Przestrzeganie dziesięciu przykazań Bożych jest więc kluczem do szczęścia i życia w zgodzie z własnym sumieniem bo przykazania te "uczą każdego, jak do domu Ojca trafić, jak mieć przyjaciół tysiąc i jak mieć do świata całego wyciągnięte dobre, łagodne, przyjacielskie ręce".Uważam, że jest to idealna książka również dla młodszych dzieci. W książce znajdują się bowiem interpretacje odnośnie każdego z dziesięciu przykazań Bożych. Każda interpretacja opatrzona jest rysunkiem.

Autor swoje słowa kieruje bezpośrednio do dzieci przez co czują się one ważne i wyróżnione. W swych krótkich tekstach tłumaczy dzieciom na zwykłych, codziennych przykładach jak rozumieć przykazania. Nie jest to wszak regułka do wyuczenia się i recytacji przed katechetą w szkole, są to kanony, którymi powinien kierować się każdy chrześcijanin, każdy człowiek, który uważa się za niego.

Książka jest przejrzysta i bardzo przystępna. Autor posługuje się w niej językiem bardzo zrozumiałym i ciepłym. Kolorowe ilustracje również prezentują się ciekawie, są też dodatkową zachętą do sięgnięcia po tę właśnie publikację.

 

Na wstępie książki można zamieścić krótką dedykację i sprezentować ją np. z okazji Pierwszej Komunii Św. Na pewno będzie to miła pamiątka tego szczególnego dnia a jej jakże wartościowy i piękny przekaz w ten sposób będzie przypominał obdarowanemu o Bożych drogowskazach każdego dnia. Wszak całe życie jest tułaczką i tylko dzięki nim mamy szansę dojść kiedyś do bram wieczności.Boże drogowskazy są dostępne w dwóch wersjach dla chłopców oraz dla dziewczynek.

 

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu PROMIC

Prześlij komentarz

0 Komentarze