Time s up! Family

Nadeszła jesień... długie wieczory przed nami. Jesień i zima mają to do siebie, że są sezonem na przeróżne gry. Time's up! Family to nie tylko świetna gra rodzinna ale i towarzyska.
Time's up! Family - to gra drużynowa, przy czym wystarczy 2 drużyny po 2 osoby (oczywiście może być ich więcej). Zasady są bardzo łatwe, bo tak naprawdę to, jak potoczy się gra zależy tylko od nas i naszych drużyn.W pudełku znajdziemy woreczek, klepsydrę, notesik i 220 kart.


Na każdej z kart znajdują się dwa różne słowa.
Słowa na żółtym tle oznaczają łatwy poziom trudności rozgrywek a słowa na niebieskim - poziom trudny. To od nas zależy na jakim poziomie przeprowadzimy rozgrywki.


Gra podzielona jest na 3 rundy. W każdej z nich jedna osoba z drużyny zapoznaje się z hasłem na karcie i stara się sprawić, żeby jej drużyna odgadła hasło. Chodzi o to, żeby odgadnąć ich jak najwięcej w czasie całej rundy - a trwa ona tylko 40 sekund. Jednak żeby nie było zbyt łatwo - każda runda rządzi się własnymi prawami.


W pierwszej można opisywać hasło dowolną ilością słów, w drugiej - tylko jednym słowem, natomiast w trzeciej nie może paść ani jedno słowo.

Wyobraźcie sobie ile śmiechu niesie ze sobą taka gra, zwłaszcza pokazywanie wychodzi czasami wprost komicznie!Gra jest bardzo dynamiczna. Mamy dwa poziomy trudności, kilka proponowanych wariantów rozgrywki, dużą ilość haseł a w pojedynczej partii nie wykorzystujemy wszystkich kart. Gwarantuje nam to, że gra szybko się nie znudzi. Nawet gdy gra inna drużyna, pozostali gracze świetnie się bawią przysłuchując się i obserwując ich ich wysiłki.


Jeśli chodzi o pudełko jest nam ono zupełnie niepotrzebne, bo cała gra zmieści się w dołączonym woreczku, a dzięki temu możemy zabrać ją ze sobą prawie wszędzie.Gra w Time's up! Family to naprawdę świetna zabawa szczególnie dla tych, co nie boją się zrobić z siebie "pajaca" i nie mają nic przeciwko kalamburom.


Dziękujemy wydawnictwu REBEL.pl za przekazanie gry do recenzji. Grę można kupić TU.

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)