Tullet w wersji dla najmłodszych

Herve Tullet genialny autor książek dla dzieci, książek wymagających aktywności twórczej. Moje dzieciaki doskonale go znają i bardzo lubią jego książki. Niedawno powstała wyśmienita seria książeczek dla maluszków. Dzieci przy jego książkach doskonale się bawią i rozwijają swoją wyobraźnię. Dorośli zaś stają przed sporym wyzwaniem... mój mąż czytając jego najnowsze książki mówi... ale tu nie ma co czytać! Ano właśnie, to właśnie od nas rodziców autor wymaga dużego zaangażowania, pomysłowości i poczucia humoru przedstawiając książki maluchom - inaczej nici z przyjemnej lektury.

tullet

Książeczki są bardzo oryginalne. Już na samym wstępie ich konstrukcja zaskakuje. Schodkowa, kartonowa budowa książki, dzięki której od samego początku widać fragment każdej strony, ale nie od razu wiadomo, co się na niej znajduje. Odwracanie poszczególnych stron zmienia nam cały obrazek.


Książki mają po 10 stron, a pierwsza to około 1/3 ostatniej. Słów jest w nich niewiele a większość z nich to wyrazy dźwiękonaśladowcze. W każdej z tych książek rozgrywają się bardzo ciekawe historie, tym ciekawsze ile my rodzicie wrzucimy w nie swojej pomysłowości i kreatywności. 


Duży czy mały? Ta książeczka świetnie pokazuje zależności pomiędzy wielkością. Poznajemy rybkę zjadającą inne rybki i w ten sposób rybka zwiększa swoją objętość... z każdą stronie staje się większa i większa by na koniec... no właśnie przekonajcie się sami...

Ostatnia strona uzmysławiania dziecku, że jeśli coś wydaje się duże względem jednej rzeczy to już względem innej może być zupełnie maleńkie. 


Świetny pomysł porównywania wielkości.

Już jadę! związana jest z tematyką motoryzacyjną. Książka zaczyna się od sceny okładkowej na której widać tytuł, mały czerwony samochodzik a w oddali dom. Przekręcając kolejne strony, widzimy jaką trasę pokonuje samochód, jakie przeszkody pojawiają się na jego drodze. Małe, niepozornego autko świetnie radzi sobie z przeszkodami na drodze, aby w końcu dotrzeć... No właśnie, gdzie? Już widzimy dlaczego mama tak bardzo się spieszyła i pokonywała tyle trudności. Chciała jak najszybciej wrócić do domu, przytulić małe dziecko.


Supertata - poznajcie super tatę!


UFO kuku - występuje tu duet chłopca i ufoludka. Chłopiec, który początkowo wręcz aż dźwiękowo wyraża swoją niechęć do ufoludka, niechęć ta stopniowo narasta aż w końcu.... się z nim zaprzyjaźnia. Ciekawy sposób na pierwsze nauki dziecka dotyczące emocji, ich nazywania i rozpoznawania u innych. Dla dorosłych ciekawe wyzwani polegające na wyjaśnieniu dziecku co oznacza kapewu, wukape czy sztama.

  
Jak zauważyliście niespodzianką w każdej z tych kartonówek jest ostatnia strona, od początku ukryta, która pokazuje sens, a raczej coś w rodzaju morału, podsumowania historyjki.

Idealny sposób na wspólną zabawę, wspólnie spędzony czas na wymyślaniu opowieści do typowo tulletowskich obrazków, budowanie więzi to zalety z posiadania powyższych książek.

Książki te też są wyśmienitym rozwiązaniem na pobudzenie wyobraźni starszych przedszkolaków. U nas wyśmienicie sprawdzają się podczas samodzielnych prób czytania przez najstarszego syna jego młodszej siostrze.

Dziękujemy Wydawnictwu Babaryba za ten superaśny zestaw książek.Wpis powstał w ramach projektu Przygoda z książką.


Print

Prześlij komentarz

18 Komentarze

 1. www.swiattomskiego.blogspot.co28 października 2015 06:12

  Te książki obserwuje od dłuższego czasu i się nad nimi zastanawiam, fajnie, że pokazałaś je tak dokładnie. Będziemy mogli teraz z mężem ustalić, które części zamówić żeby utrafić w gust syna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim Szkrabom tylko ufo nie przypadło do gustu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. jak to zwykle u Was i bardzo często u Tulleta - i ciekawie, i oryginalnie
  szkoda, że J. już dawno za stary na "a kuku!" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tych nie znałam. A wyglądają super :)
  W sam raz dla Młodszej M. - dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. My też rozgryzamy Tutlututu :) dzieciaki go ubóstwiają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podobają te książki, uwielbiam Tulleta (choć nadal próbujemy z Tosią rozgryźć Turlututu ^_^ ) i byłam ciekawa zawartości najnowszej serii. Chyba najbardziej podoba mi się Supertata, mało jest takich książek na rynku i fajnie, że akurat Tullet podjął się przerobienia tematu :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Już od jakiegoś czasu kusi mnie ta seria. Jedynie ufo kuku mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sylwia Stankiewicz28 października 2015 18:03

  Cudowne - chyba się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 9. Tullet, jak zawsze, fantastyczny! :) Urzekła mnie ta rosnąca ryba :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna inspiracja. widziałam, że pojawiły się te nowe Tullety, ale nie miałam okazji sprawdzić. dzięki za podzielenie się :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ON ONA I DZIECIAKI28 października 2015 21:37

  Nie znałam wcześniej tej serii, a wygląda bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm ja generalnie za Tulletem nie przepadam, mam cos w domu, ale nie zachwycam sie... Te ktore pokazalas wygladaja fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze gdy widzę Tulleta zastanawiam się dlaczego moje Potwory są nim tak totalnie zachwycone - przyznam, że ja całkowicie nie łapię tego klimatu ani tej estetyki, a dzieciaki po prostu go uwielbiają. Może za stara jestem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Oooo, tego Tullleta nie znałam! Pomysłowy, szkoda tylko, że oba moje łobuzy już takie duzę są!

  OdpowiedzUsuń
 15. może pora pomyśleć o jeszcze jednym łobuzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Hihihi, śmieję się, bo chłopcy (o dziwo oboje, dlatego wietrzę spisek) przy każdej możliwej sytuacji wspominają, że chcieliby mieć siostrę. Mąż też brzęczy, ale najpierw chcemy spełnić nasze ogromne marenie i przenieść stary drewniany. Dom już znaleźliśmy, walczymy, żeby go wyrwać gminie, tylko formalności trwają i trwają, ale jak się uda, to w domu już zamieszka nas 5-ka :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Anna Maria Marcinkowska1 listopada 2015 20:19

  Tullet jest ciekawy i ma interesujące spojrzenie. dzięki, nie słyszałam o tych książkach, choc mamy kilka pozycji tego autora :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)