Zwiedzamy Kraków palcem po książce czyli SYLABAMI po KRAKOWIE

Ostatnio troszkę odstawiliśmy naukę czytania na bok. Jakoś tak wyszło. Ale już powracamy z nową energią i chęcią. A wszystko dzięki jednej książce, która ponownie rozpaliła w nas chęć do nauki czyta. Książka, w której tak na prawdę nie ma ani jednego zdania! Magiczna książka o jednym z najpiękniejszych miast w Polsce... o Krakowie. W Krakowie byliśmy nie raz więc tym bardziej spodobała się ona nie tylko Kubie ale i mi.

nauka czytania

Książka Sylabami po Krakowie jest książką obrazkową. Książka liczącą siedem dużych kartek, zawierająca ilustracje przedstawiające najciekawsze miejsca w Krakowie. Bohaterami owej książki jest Agata z Jędrkiem oraz ich synek Tytus. Razem z bohaterami poznajemy dworzec kolejowy, krakowski rynek, targowisko Nowy Kleparz, Nową Hutę, zoo, bulwary wiślane, Wawel oraz krakowskie Błonia. 

Ilustracje są bogate w szczegóły, cały ogrom różnorodnych bohaterów przedstawiające zabawne scenki sytuacyjne. Na ilustracjach odszukamy Wawel oraz Smoka Wawelskiego, sprawdzimy jakie owoce i warzywa sprzedawane są na Kleparzu, zobaczymy kto przyszedł na Błonia posłuchać koncertu i zwiedzimy Rynek Główny a także krakowskie ZOO.
 
Kubuś bez problemu rozpoznawał poszczególne miejsca... no może nie do końca bo na Nowym Kleparzu i w Nowej Hucie jeszcze nie był ale dzięki książce może się przekonać co ciekawego się tam znajduje ;)Książka ta daje niezłe pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Dzieciaki mogą tworzyć prze różne historie wertując stronę po stronie. Za każdym razem historia ta może mieć inny bieg. Jak sami zauważyliście książka ta oparta jest na symultaniczno-sekwencyjnej metodzie nauki czytania, wspiera naukę czytania metodą. Każda ilustracja oprócz charakterystycznego dla Krakowa miejsca, zawiera podstawowe sylaby, samogłoski, wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz proste słowa. Niektóre z nich mamy już opanowane, inne będziemy ćwiczyć. 
 


Do książki dołączone są przekładki.
 

Na owych przekładkach znajdują się paradygmaty sylab, rzeczowniki zawierające dane sylaby.


A na odwrocie każdej z przekładek znajduje się prosty tekst opisujące ilustracje w książce. Każda ilustracja ma swoją przekładkę. 


Na przekładkach również znajdują się krótkie opisy poszczególnych miejsc Krakowa.Znajdują się również proste zadania do wykonania przez dziecko.Każda przekładka kolorystycznie obrana jest do odpowiedniej ilustracji. Ogromny plus bo nie trzeba za każdym razem kiedy sięgamy po książkę rozpoczynać przygody od dopasowywania przekładek do odpowiednich stron.Bardzo fajna odskocznia od naszych codziennych zmagań z nauką czytania. 
 Kolejna super pomoc dydaktyczna Wydawnictwa Centrum Metody Krakowskiej


Dziękujemy bardzo za podarowany nam egzemplarz! Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości wydawnictwa ;)

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Fajna, szkoda że nie widziałam jej wcześniej kiedy byliśmy w Krakowie. Ale i tak kupie :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesująca ta książka... My wprawdzie na wyższym poziomie jeśli chodzi o czytanie ale myślę że na różne sposoby mogłybyśmy i tak przerobić tą pozycje :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)