piątek, 13 listopada 2015

Jesienne drzewka czyli zabawy 2latka

Kreatywnie w domu
Zeszły tydzień Olusia spędziła w domu na zabawie m.in. farbkami. Wspólnie stworzyłyśmy jesienne drzewka na kilka sposobów.

jesień

Puzzlowe drzewko.
Do wykonania potrzebujemy puzzli... najlepiej takich niekompletnych, nieużywanych, zapomnianych. Malujemy je od spodu farbkami, czekamy aż wyschną i przyklejamy do szablon. Wykonanie takiego drzewka podpatrzyłam u Kuby w przedszkolu ;) nie mogłam przejść obok niego obojętnie.


Popcornowe drzewko.
Kiedyś z Kubusiem robiliśmy takie drzewko w wersji wiosennej. Pora na wersje jesienną ;)
Potrzebujemy popcorn i farbki. Popcorn malujemy farbkami w kolorach jesieni. gdy popcorn wyschnie przyklejamy go do szablonu drzewka. Proste? Bananie proste ;)

Na koniec zabaw stworzyłyśmy drzewko wykonane przez odbicie lustrzane. Pozginałam kartkę kilka razy. Olcia wybranym przez siebie sposobem pomalowała farbkami całą część zgiętej kartki. Następnie kawałek rozwinęłyśmy i odbiłyśmy na niej pomalowaną wcześniej część. Ponownie rozłożyłyśmy kartkę i domalowałam na niej pień drzewa i tak oto powstało kolejne jesienne drzewko ;)


Trochę zabawy twórczej daje tyle radości dzieciom.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates