Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami... już pojawiły się pierwsze choinki, renifery i mikołaje. Marketing ruszył pełną parą bo teraz to najlepszy czas na wyszukiwanie prezentów. Dlatego też chcę Wam podsunąć doskonały prezent książkowy na ten wyjątkowy czas. 

książka dla dzieci

Boże Narodzenie to czas magiczny, bajkowy. Pachnąca choinka ze żłóbkiem u stóp, oczekiwanie na narodziny Jezusa i na Mikołaja – to dla dzieci wielka gratka. Jeśli dodatkowo umilimy im ten czas opowieściami o Bożym Narodzeniu, na pewno zapamiętają go na długo. Ponadto w tej niezwykłej książeczce znajdziecie wiele odpowiedzi na stawiane przez dzieci pytani... to dodatkowy plus.

Jest taki dzień Wydawnictwa Promic to 11 opowiadań, 11 bajek i 11 legend nawiązujących do narodzin Jezusa. To taki mały zbiór zasad i pozytywnych postaw, jakie powinniśmy sobą reprezentować.Wśród opowiadań znajdują się historię o Jozue i baranku, o figurkach z szopki, o samym Bożym Narodzeniu czy o czarodziejskich skrzypcach.


W części bajkowej znajdują się historyjki o bałwanku, o Mikołaju, o aniołach, czy o świątecznych drzewkach.


Natomiast w trzeciej części znajdują się legendy o świątecznym drzewku, o aniołku z szopki, o Królowej Śniegu, o Śnieżce, o latarniku, itd.


Ta książka to prawdziwa skarbnica wiary, miłości i świątecznej atmosfery. Dająca wiarę, pokazująca to co najważniejsze. Ukazuje istotę Bożego Narodzenia, ale również istotę człowieczeństwa. Pokazuje poprzez szareg opowiadań, bajek i legend różne prawdy i wlewa taką niekłamaną radość do serca.
Cy wiedzieliście, że Mędrców było siedmiu, a że przez swe lenistwo wszyscy nie dotarli na miejsce. A wiecie skąd się biorą włosy anielskie na zielonych gałązkach choinki? Ja już wiem. W książce znajdziemy o wiele więcej ciekawych opowiastek, które z pewnością umilą czas oczekiwania na przyjście Dzieciątka. Myślę, że opowiastki te nie tylko idealnie nadają się w okresie Adwentowych dni ale świetnie sprawdzą się przy choince, przy wigilijnym stole.


Piękne kwadratowe wydanie, twarda okładka, śliczne oddające urok treści, czarno - białe oszczędne ilustracje. Wszystko napisane zrozumiałym, pięknym językiem.


Książka przeznaczona jest dla dzieci nieco starszych niż moje Brzdące ale jest kilka opowiastek, które już mogę z Kubą poczytać.
Polecam na prezent świąteczny, ale również jako świetny, przedświąteczny czasoumilacz.Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu PROMIC


Wpis powstał w ramach projektu Przygoda z książką.


Print

Prześlij komentarz

6 Komentarze

 1. Muszę się rozejrzeć za jakąś książeczką w temacie świąt. Póki co mamy jedną po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje, proste, czarno-białe, a jednocześnie bije od nich niesamowite ciepło (kiedyś miała biblię dla dzieci z takimi ilustracjami, tylko nieco mniej szczegółowymi, uwielbiałam ją - można było kolorować :P ). Kolejna bożonarodzeniowa propozycja na później :3

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, ilustracje piękna. A nie spodziewałabym się ich patrząc na samą okładkę. Ale najajniejszy ten podział na bajki, opowiadania i legendy. Nigdy wcześniej się z czymś podobnym (a propos Świąt) nie spotkałam. Dzięki za namiary na książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł na tematyczną kolekcję w temacie Świąt i wszystko w jednej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, to coś dla nas! Nie mamy jeszcze nic w tematyce świątecznej. Od kiedy Starsza poszła do szkoły, to bardzo jest zainteresowana takimi tematami. Na razie czytamy Biblię

  OdpowiedzUsuń
 6. Oho, kolejna książka o Świętach, cudownie właśnie takich teraz poszukuję, bo mamy raptem dwie :/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)