Legendy chrześcijańskie dla dzieci

Legendy od pokoleń uczą i bawią nie tylko najmłodsze dzieci. Każda z nich kryje jakąś prawdę, przesłanie i wartości wciąż żywe mimo upływu lat. Ciekawym przykładem publikacji zawierającej zbiór takich właśnie legend jest książka Kaftanik dla Dzieciątka. Legendy chrześcijańskie.


Lektura skierowana jest do najmłodszych czytelników. W jej wnętrzu znajdą oni 6 uroczych opowieści. Ciekawe, mądre, pouczające historie napisane przystępnym i prostym językiem, skonstruowane tak, by dziecko "spotkało" w nich samego Boga. Tematyka bogata, różnorodna, z pewnością nie nużąca niecierpliwego malca.


Każda legenda delikatnie nakierowuje dziecko na właściwe tory, nie narzuca tutaj niczego.

Najbardziej ujmująca jest pierwsza z legend, o trzech monetach, które rokrocznie otrzymywał bogaty chłopiec od ukochanego dziadka. Wyobrażał sobie właśnie, co kupi sobie za złoto, gdy tuż obok niego pojawiła się śliczna, urocza dziewczyna. Okazała się być duchem Bożego Narodzenia, dzięki któremu nasz młodzieniec bez trudu znalazł osoby potrzebujące dużo bardziej od niego prezentu nie tylko gwiazdkowego. Wzruszająca i pouczająca opowieść, dająca do myślenia.

Jest historia o tym, że Pana Jezusa możemy zobaczyć w każdym potrzebującym pomocy człowieku, jeżeli tylko mamy dobre serce. Historia o złodzieju, który dostał niezłą nauczkę za swoje niecne uczynki i myśli, wskazuje nam drogę, którą warto kroczyć. To ścieżka uczciwości, bo tylko ciężką pracą możemy dojść do czegoś w życiu. Nie tylko do bogactw, ale i do satysfakcji, że nigdy nie złamaliśmy prawa, nie dorobiliśmy się kosztem innych.


Dopełnieniem wspaniałości pozycji, są przepiękne, kolorowe ilustracje. Nie przesłodzone, nie unowocześnione na siłę, idealnie pasujące do tematyki.

Tego typu książeczki przybliżają dzieciom świat chrześcijaństwa, dobra i miłości. Dowiadujemy się, że nawet jeśli zbłądzimy nie zostajemy przekreśleni na zawsze, możemy być kochani i sprawiedliwie oceniani. Warto mieć dobre i uczciwe serce, co udowadniają legendy zawarte w tej lekturze. Warto się nim zainteresować i obdarować tak wartościową lekturą dzieci.

Książeczka wydana jest pięknie.
Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu PROMIC

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Wspaniała, ksiązka my też polecamy, tzn jesteśmy w trakcie lektury, ale jak zwykle Promic dał rade :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)