Biedronkowy szał

Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie... Kropki u biedronek to nieodłączny element garderoby. Szykuje się wielki bal kostiumowy i każda biedronka chce wyglądać na nim kolorowo.
gra dla dzieci

Każda z biedronek posiada kropki w innym kolorze a jednym sposobem na stworzenie wymarzonej kreacji balowej jest wymiana z koleżankami. Niby proste ale jest małe ale - biedroneczki bywają wybredne i nie każdy oferowany kolor im pasuje. A żeby mogły dotrzeć na bal wszystkie muszą się pięknie wystroić. Dodatkowo napięcie wzrasta, gdyż drużyna wygłodniałych mrówek postanowiła wyruszyć na bal. Zdradzimy, że kluczem do sukcesu jest współpraca. Celem gry jest wystrojenie wszystkich biedronek na bal tak aby każda z nich miała wszystkie kropki w niepowtarzających się kolorach i dotarcie tam nim uprzedzą nas mrówki. A kto będzie głównym gościem dorocznego balu kostiumowego - wystrojone biedronki czy wygłodniałe mrówki? Mojemu 5 latkowi w zasadzie to obojętne ;) Ważne, że ktoś uczestniczy w tym balu.

Pudełko jest fajnych rozmiarów, cały komplet gier ślicznie wygląda na półce i będzie prawdziwą skarbnicą świetnie spędzonego czasu. Już same ilustracje bardzo przyciągają dzieciaczki. W pudełku elementy najwyższej jakości, ekologiczne, bezpieczne, drewniane - zdecydowanie dla dzieci już nie połykających. Pozostałe zaś elementy stworzone z grubego kartonu a wszystko w kolorach tęczy.


Plansza przedstawiająca łąkę, wraz z kwiatem na którym zasiądą kolorowe biedronki, w środku posiadającym ruchomą strzałkę, oraz pnącze po której wspinać się będą mrówki.


Kartonowy krążek przedstawiający stół przy którym zasiądzie zwycięska drużyna oraz 8 biedronek, które mają w noskach wbudowane magnesy dzięki czemu część z nich się przyciąga a część odpycha. 7 mrówek oraz 56 kolorowych walców które służą biedronkom za kropki i którymi nasze owady będą się wymieniać.

Oczywiście największą atrakcją są magnetyczne biedronki ;) Każda z biedronek dostaje kropki w jednym kolorze, każda w innym i siada na płatku w odpowiedniej barwie. Mróweczki stają obok planszy, stół również, oczekując na gości.


Każdy gracz w swojej kolejce kręci strzałką. Strzałka może zatrzymać się na płatkach kwiatu lub pomiędzy nimi. Jeżeli grot strzałki wskaże płatek kwiatka, naszym zadaniem jest przemieszczenie biedronki z tego płatka na inny płatek w celu wymienienia kropek. Naszą biedronkę kładziemy na polu bliższym środka, teraz biedronki stoją naprzeciw siebie. Jeżeli biedronki się zbliżą wymieniamy kropki (1 kropkę za 1 kropkę).


Teraz może przemieścić się na kolejny płatek, wymiana następuje aż do momentu kiedy biedronka uzbiera komplet różnokolorowych kropek lub biedronka z którą będzie chciała się wymienić odwróci się. Jeżeli biedronka się odwróci, to biedronka podróżniczka wraca na swój płatek i kolejny gracz kręci strzałka.


Gotowa do balu biedronka wędruje na kwiaty na dole planszy.


Drugą opcją jest trafienie strzałki na listeczek pomiędzy płatkami wtedy do gry wchodzą mrówy.


Kiedy strzałka się zatrzyma pomiędzy, mrówka wchodzi na planszę, rozpoczynając od pola z pieńkiem, przy kolejnych losowaniach tych listeczków mrówki wspinają się na pnącze i zajmują kolejne miejsca.


Gra kończy się, gdy wszystkie biedronki albo wszystkie mrówki dotrą na przyjęcie. Jeśli na wszystkich kwiatkach na dole planszy usiądą wyszykowane biedroneczki zwyciężają gracze. Jeśli zaś szybciej zapełniły się mrówkami listki pnącej rośliny drużyna graczy ponosi klęskę.

Na koniec ustawiamy zwycięską drużynę dookoła żetonu stołu. Uczta się rozpoczyna!Kolorowe biedronki są skierowane do kilkulatków. Są solidnie wykonane a piękna grafika i elementy przemawiają do wyobraźni i sprawiają, że aż chce się grać - dzieci są w tej kwestii wymagające, byle co nie zwróci ich uwagi.
Gra jest świetnie przygotowana merytorycznie, ćwiczy logiczne myślenie, trenuje pamięć, uczy współpracy oraz wprowadza w świat magnetyzmu.
Co tu więcej pisać? Szkoda czasu na pisanie w tą grę trzeba zagrać!

Polecamy grę wszystkim przedszkolakom i nie tylko. Myślę, że świetnie sprawdzi się ona jako prezent z okazji a nawet bez okazji. U nas to był strzał w 10!

Grę możecie kupić w sklepach stacjonarnych Empik.

Prześlij komentarz

0 Komentarze