Boże Narodzenie z Aniołkami

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia... To czas magiczny, bajkowy. Pachnąca choinka ze żłóbkiem u stóp, oczekiwanie na narodziny Jezusa. Można ten czas wypełnić dzieciom między innymi na czytaniu różnych książek o tej właśnie tematyce. Jednak ciężko znaleźć taką stricte dla dzieciaków. Nam się udało... 

książka dla dzieci

Ale zanim o niej napiszę kilka słów zapraszam do naszej galerii głównych bohaterów owej książki ;)

Tak tak, zainspirowała nas ona do wspólnej zabawy w tworzenie... ANIOŁKÓW. I tak powstał cudny aniołek z rolki po papierze toaletowym...


Poniżej również z rolki a właściwie z jej połowy... tu aniołek może posłużyć jako kartka świąteczna :)


Aniołek z papieru... idealna dekoracja na choinkę ;)


Aniołek z talerzyka papierowego... również może ozdobić choinkę :)


Bardzo lubię książki, które inspirują do wspólnej zabawy z dzieciakami :)

A wracając do książki... Boże Narodzenie z Aniołkami Wydawnictwa Promic to najpiękniejsze opowieści o Bożym Narodzeniu. Opowieści przekazujące sedno wiary i Bożej miłości.


Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Głównymi bohaterami jak się można domyślić są Aniołki. To one napełniają chmury śniegiem, wycinają z lodu płatki śniegu, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Przeczytamy tu także o tym, że mają swoje marzenia, tęsknoty, problemy i że nie zawsze jest tylko wesoło.Książka przyciąga dobrocią, miłością, wsparciem, pomocą niesioną drugiemu, akceptacją. Pokazuje, że bycie innym to nic złego, że każda mama kocha swoje dziecko mimo wszystko i serce jej pęka gdy płacze, że zrobi wszystko aby poczuło się szczęśliwe. Książka mówi też o tym, że dla mamy nie ma lepszego prezentu niż uśmiech na tworzy jej dziecka i żadna materialna rzecz nie da jej tyle radości i ukojenia. Dowiemy się też co porabiają w niebie duszyczki jeszcze nie narodzonych dzieci, oraz dlaczego Jezus bywa smutny patrząc na naszą planetę.


5 opowieści... "Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie", "Roztargniony aniołek" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat, gdzie małe aniołki ze wszystkich sił starają się, by święta były tym najpiękniejszym, błogosławionym czasem. Pomimo, że głównymi bohaterami są małe Aniołki to jest tu przemycona cała masa niezwykle ważnych treści, które pokrzepią i wzmocnią każde, nie tylko małe, serce. Książeczka przybliża dzieciom Boga, Jezusa, Matkę Bożą - przdstawiając ich w bardzo bliskiej i namacalnej postaci. 


Książka pięknie wydana. Dziękujemy Wydawnictwu Promic za podarowanie nam tej świetnej książki.

Z okazji zbliżających się Świąt dla Was również mam niespodziankę... 


Do rozdania mam 3 nagrody:
- piękną książkę Medjugorie. Lata 90
- 2 kolorowanki: Idzie Zima, Święci 1
- 2 kolorowanki: Pada Śnieg, Życie Maryi.
Co trzeba zrobić aby książeczki trafiły właśnie do Ciebie? Nic prostszego... Lubimy Wydawnictwo Promic na FB, udostępniamy post konkursowy i w komentarzu pod tym postem na blogu wpisujemy informację, którą nagrodę chciałabyś/chciałbyś otrzymać :) Bawimy się od dziś do 15.12.2015. Szczęśliwców podam następnego dnia :) 

Zapraszam do wspólnej zabawy :)

WYNIKI

Dziękuję za udział w zabawie :)
Książki wędrują do...
Medjugorie. Lata 90 - Maria Bartosik
kolorowanki: Idzie Zima, Święci 1 - ina240
kolorowanki: Pada Śnieg, Życie Maryi - Magdalena Konieczkowska

GRATULUJĘ

Podeślijcie mi na pw swoje dane adresowe wraz z numerem telefonu.
Wpis powstał w ramach projektu Przygoda z książką.


Print

Prześlij komentarz

9 Komentarze

 1. Zastanawiałam się nad tą książką, ale doszłam do wniosku, że na razie uderzam w stronę biblijnej opowieści plus tradycji świątecznych w bardziej naturalistycznych klimatach (wygrało Bullerbyn). Na aniołki przyjdzie jeszcze czas w przyszłym roku pewnie. Swoją drogą zauroczyło mnie napełnianie chmur śniegiem i wycinanie śnieżynek <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Idzie Zima, Święci 1

  OdpowiedzUsuń
 3. Tosia jeszcze ma czas na takie książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Karolina Chyła9 grudnia 2015 13:40

  Wybieram 2 kolorowanki: Pada Śnieg, Życie Maryi. A książka o Bożym Narodzeniu świetna. Chyba zamówię taką synkowi pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że teraz jest tyle książek o Bożym Narodzeniu. My wczoraj wróciliśmy z biblioteki obładowani jak wielbłądy :) To bardzo fajny element budowania nastroju oczekiwania na święta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne te wasze aniołki:) Książeczkę sobie zapisałam. Wczoraj przytaszczyliśmy z biblioteki kilka fajnych pozycji o świętach, ale tej akurat nie znaleźliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konieczkowska Magdalena10 grudnia 2015 20:59

  Świetny konkurs ;-) uwielbiamy zimę więc poprosimy o pada ....pada śnieg -mamy dużo kredeczek w domku ;-) i chętnych do kolorowania ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Maria Bartosik14 grudnia 2015 10:16

  Piękne anioły, jestem zachwycona Pani kreatywnością, niezwykłe szczęście mają Pani dzieci że mają taka mamę :)

  Na ten niezwykły czas cudownie byłoby wygrać: piękną książkę Medjugorie. Lata 90
  Maria Bartosik

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniale. Dziekujemy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)