Absolutnie fantatyczne labirynty i inne zagadki

Kuba lubi główkować, myśleć logicznie, uwielbia rozwiązywać zagadki i pokonywać labirynty dlatego gdy zobaczyłam nowości jakie ma Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie mogło zabraknąć ich u nas. Książki pełne zagadek, labiryntów, zadań do wykonania... 


W pierwszej z nich tytuł adekwatny do zawartości... Absolutnie fantastyczne labirynty. 128 stron, ponad 100 labiryntów do rozwiązania. Jest co robić ;)


Otwierając książkę natrafiamy na ciekawą instrukcję.
Baw się dobrze (tylko się nie zgub!) - święte słowa... zabawy co nie miara a i zgubić się można w niejednym labiryncie.

Książka przeznaczona jest dla dzieci 6-10 lat tak więc zadania są zróżnicowane pod względem trudności. Niektóre są banalnie proste a inne ciężkie do rozwiązania i na prawdę trzeba się nieźle napocić aby je rozwiązać. Rozwiązania czasami nie są banalne, droga od startu do mety potrafi być baaardzo długa i nieźle zakręcona ;)


W każdym labiryncie wyznaczone jest miejsce, w którym to labirynt się zaczyna i miejsce, w którym się kończy. Jest również słowo wyjaśnienia co należy zrobić i czego unikać.
Każdy labirynt mieści się na jednej stronie, choć są wyjątki, w których to labirynt jest baaardzo duży i zajmuje dwie strony.Grafika jest bardzo kolorowa, przyjemna dla oka i przyciąga uwagę dzieciaków. 

Przyznam się szczerze, że ja również jako dziecko uwielbiałam rozwiązywać najróżniejsze zagadki i labirynty. Labirynty rozwiązywałam zawsze od końca czyli od mety do startu i zawsze mi wychodziły :P 

Dodatkowym plusem tej książki jest fakt, iż posiada on małą ściągawkę z rozwiązaniem każdego labiryntu! Brawo dla autora! Jest to duże ułatwienie dla rodziców sprawdzających poprawność wykonanego zadania. A i czasami się zdarza, że kręcąc w tą czy w tamtą stronę zapędzimy się w ślepy zaułek... myk na koniec książki i już wiemy gdzie dziecko popełniło błąd. Polecam tą książeczkę wszystkim mamom, które chcą nauczyć swoje dzieci spostrzegawczości i logicznego myślenia, które chcą wyrobić w swoich dzieciach nutkę kombinatorstwa ;)

A jak już labirynty znudzą się Waszym dzieciom pokażcie im inną książkę Cyrk na kółkach czyli język polski na wesoło


Sam tytuł na samym początku nie wiele mi mówił a już na pewno nie miał nic wspólnego z językiem polskim bo niby w jaki sposób rozwiązywanie łamigłówek, błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek czy kolorowanie ukrytych obrazków uczy języka polskiego? Po zagłębieniu się w treści zadań do wykonania szybko zmieniłam zdanie. Każda strona tej publikacji uczy języka polskiego, w ciekawy sposób pokazując zastosowanie popularnych związków frazeologicznych – takich jak choćby "wilczy apetyt", "gruszki na wierzbie" czy "co w trawie piszczy". 


 


Książka ta tak jak poprzednia przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Im dalej zagłębiamy się w książkę tym zadania są trudniejsze. Ostatnie zadania wymagają od dzieci na prawdę poświęcenie dużej uwagi, czasu i koncentracji. Aby przerysować obrazka według wzoru trzeba być na prawdę pracowitym jak mrówka a połączenie ze sobą prawie 350 kropek to jak iść w paszczę lwa ;)


Książka ta to ponad 100 stron wspaniałych łamigłówek i dziesiątki godzin spędzone na świetnej zabawie.

Książka ta ma dodatkowy atut... dzięki wyjątkowej strukturze bloku rysunkowego i grubym wydzieranym kartkom w cyrk na kółkach może bawić się naraz cała rodzina, można również do wspólnej zabawy zaprosić koleżankę ub kolegę.Za udostępnione egzemplarze dziękuję bardzo Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Super. W podróży czy na wakacjach też pewnie by się świetnie sprawdziły. Moje dziewczynki również uwielbiają główkować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy, mamy polecamy i wcale nie takie trudne kwestia wprawy :) Im więcej się robi tym szybciej potem idzie, a jaki wpływ na szare komórki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)