Czytam sobie z Egmont

Znacie serię książek Czytam sobie? My nie znaliśmy ale już znamy i bardzo ją lubimy. Czytam sobie to książeczki do samodzielnego czytania dla początkujących dzieci a Kuba jak najbardziej zalicza się do tej grupy dzieciaków.

książki dla dzieci

Cała seria Czytam sobie podzielona jest na 3 poziomy trudności. 


My póki co zaopatrzyliśmy się w kilka książeczek.


Serię wydano na bardzo przyjemnym matowym papierze, dzięki czemu nie męczy oczu. Czcionka jest duża i czytelna, bez zbędnych ozdobników. Kolorowe i zabawne ilustracje zajmują malucha na długi czas.


Duża, czytelna i prosta czcionka, która została umieszczona na samym dole strony znacznie ułatwia dziecku czytanie przy pomocy palca i śledzenie tekstu.Jak widzicie tekstu na pierwszym poziomie nie ma za wiele, jedno zdanie na stronę a więc dziecko chętniej będzie sięgało po te pozycje bo czytanie nie zajmie mu dużo czasu a uwierzcie mi na etapie 5-6latków to wciąż zabawa jest górą, co tam czytanie. Krótkie zdania sprawiają, że dziecko chętniej pokonuje stronę za stroną.  Poza tekstem znajdują się również ramki ze słowami do czytania głoskami.Miła w dotyku, miękka okładka ze skrzydełkami. Na wewnętrznej stronie okładki zamieszczono informacje o autorze i ilustratorze, propozycje pytań, które można zadać dziecku po przeczytaniu tekstu, dyplom dla samodzielnie czytającego dziecka oraz naklejki, które uwielbiają wszystkie dzieciaki.Jeśli Wasze dziecko właśnie rozpoczyna przygodę z czytaniem warto zwrócić uwagę na tą serię książeczek.  Kubie spodobały się te książeczki i wiem, że w momencie w którym się mu znudzą zamówimy kolejne a wybór historii jest tak szeroki, że zapewne każde dziecko znajdzie coś dla siebie.


Głównym celem serii Czytam sobie jest pokazanie rodzicom, że czytanie oznacza sukces, a także przekonanie dzieci, że lektura jest bardzo dobrą zabawą. Wszystkie książki możecie zakupić w Egmont.

Polecamy!

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Znamy znamy i lubimy... Dusia jest teraz na poziomie drugim ale ostatnio np. wzbogaciłyśmy się właśnie w tą o Basi z poziomu 1 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy i uwielbiamy, tzn na razie ja Wojtke jeszcze nie wiedział bo najpier musi poznać wszystkie literki żeby się cieszyć :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)