Kolorowa Klasyka Wydawnictwa Greg

Kolorowa Klasyka Wydawnictwa Greg to nowa seria wydawnicza specjalnie przygotowana dla młodych czytelników. Seria zawiera 7 wspaniałych książek. Książki te zawierają  najwspanialsze utwory dla dzieci i młodzieży w pięknej oprawie, z kolorowymi ilustracjami. Klasyczne, dobrze znane utwory w nowej, kolorowej odsłonie. Jest to seria 64-stronicowych książeczek. Dziś przedstawię Wam 4 z nich.


Książka Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja w zabawny i nietypowy sposób odpowiada na pytania, jakie mogą zadawać dzieci. Krótkie, wesołe wierszyki opowiadające o najbardziej znanych i ciekawych krajach zainteresują z pewnością każdego małego czytelnika. Czytając tę książkę, dzieci dowiedzą się o stolicach niektórych państw. Poczytają o najciekawszych miejscach, o zwyczajach czy charakterystycznych zwierzętach zamieszkujących dane kraje.  Ciekawostką zapewne będą informacje o tradycyjnych potrawach, tańcach, samochodach czy ubiorach. Książka jest bardzo kolorowa, humorystyczna, pełna fantastycznych rysunków i zdjęć.
Przysłowia polskie to książka, która odpowie na tak często zadawane przez dzieci pytanie: „A co to znaczy, że...?”. Z dużej chmury mały deszcz, Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe... to tylko niektóre przysłowia, które na dzień używamy. Dzieci są doskonałymi słuchaczami, wyłapują wszystko w mig i chcą wiedzieć, dlaczego tak się mówi,  co to oznacza. Odpowiedzi na pytania dzieci z tą książką to pikuś bowiem ta wesoła książeczka wyjaśni im to za pomocą krótkich, humorystycznych wierszyków, które z łatwością zrozumie i zapamięta każde dziecko.Rymowanki polskie to zbiór ponadczasowych wierszyków oraz rymowanek czołowych polskich poetów m.in. Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego i Aleksandra Fredry.  Wierszyki i rymowanki, które wszyscy Polacy znają od pokoleń. Wlazł kotek na płotek, Chodzi lisek koło drogi, Mam chusteczkę haftowaną, Siała baba mak, Idzie kominiarz, Pan kotek był chory czy Stefek Burczymucha to klasyka, która powinna być znana każdemu dziecku. Zabawne brzmienie oraz łatwość zapamiętania tekstu to ich największa zaleta.


Baśnie babuni to zbiór pięciu najpopularniejszych, kochanych przez dzieci na całym świecie baśni. Wszystkie te baśnie znamy i bardzo lubimy. Nowa, piękna odsłona baśni spodoba się nie tylko małym czytelnikom ale i dorosłym czytającym baśnie dzieciom.Wszystkie książeczki wydane są w twardej oprawie co sprawia, że wyglądają pięknie. Twarda oprawa gwarantuje to iż przetrwają one dłużej, nie zostaną tak szybko zniszczone przez najmłodszych czytelników.

Wielką zaletą tych książeczek jest przejrzysty, atrakcyjny układ graficzny oraz piękne ilustracje przyciągające młodego czytelnika.

Nam się one bardzo podobają :)Prześlij komentarz

0 Komentarze