Mali podróżnicy - Chiny


Projektów nigdy dość... dlatego długo nie zastanawiałam się czy wziąć udział w kolejnym. Dzięki Ninie z bloga Rodzinne podróże przez najbliższy rok będziemy podróżować palcem po mapie tudzież po książkach i przeżywać super historie. Zabawa jest dość dynamiczna i nie obiecuję, że odwiedzimy wszystkie zaplanowane kraje ale damy z siebie wszystko :P

http://naszerodzinnepodroze.blogspot.co.uk/p/mali-podroznicy-projekt-geograficzny.html 

Na pierwszy rzut poszły Chiny... już mamy tyły więc szybko nadrabiamy ;)


Na początek kilka informacji/ciekawostek mniej lub bardziej znanych:
Chiny jest to państwo w Azji Wschodniej. Kraj ten jest 31 razy większy od Polski. Co piaty człowiek na ziemi mieszka w Chinach. Nazwiska "Van" i "Lie" stanowią 20% populacji. 
Ponad 200 milionów Chińczyków żyje w ubóstwie, za mniej niż 1 dolar dziennie... chyba przestanę narzekać ;)
W Chinach połykano żywe kijanki, jako środek antykoncepcyjny... chyba mało skuteczny ten środek ;)
Chińskie dzieci nie chodzą w pieluchach, tylko w ubrankach z wyciętą dziurą, przez którą załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne... zdecydowanie wolę pieluchy ;)
Czy wiedzieliście, że papier toaletowy wynaleziono w Chinach w 1300 roku a na luksus ten mógł pozwolić sobie jedynie cesarz. 
U nas kolorem żałoby jest kolor czarny a w Chinach... biały.

Nam Chiny kojarzą się głównie z ich pismem. Pismo to jest niesamowicie trudne. Już kilka razy próbowaliśmy pisać pismem chińskim i przyznam się szczerze... nie łatwa to sztuka.

Sprawdziłam pisownie Jakub w tamtejszym języku.


Kuba spróbował swoich sił... napisał swoje imię po śladzie za pomocą pędzelka i kredki. Kredką oczywiście jest dużo prościej. Spróbował również samodzielnie napisać swoje imię.Chiny to oczywiście Nowy Rok i smok...

Zadaniem specjalnym każdej naszej "wyprawy" będzie stworzenie flagi danego państwa i odszukanie pisowni imienia Jakub w tamtejszym języku :)


 W tym tygodniu wyruszamy do Indii... relacja już wkrótce ;)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. www.karolowamama.blogspot.com23 lutego 2016 08:26

    super pomysł z tymi flagami!

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja - podróż po Chinach - 1klasa :* aż mi się przypomniały nasze wspólne szaleństwa podczas podróży po Azji :P pomysł z flagami - bomba!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)