Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Psie troski Toma Justyniarskiego to pierwsza lektura szkolna wybrana głosami rodziców i nauczycieli. Zajęła ona pierwsze miejsca w rankingu TOP-10 rodziców i nauczycieli, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Autor książki, Tom Justyniarski, jest znanym działaczem na rzecz ochrony zwierząt i aktywnie walczy o poszanowanie ich praw. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami, ze szczególnym uwzględnieniem szerzenia tej idei wśród dzieci.


Psie troski świetna współczesna nowela, która uczy, jak kochać zwierzęta. Opowiada o psie rasy bernardyn o imieniu Betty zaniedbywana, zmarznięta, wygłodzona i bita przez poprzednich właścicieli, nie miała lekkiego życia. Trzymana na krótkim łańcuchu. Trafia do schroniska, skąd zabiera ją dziesięcioletni Adaś. I właśnie od tego momentu zaczyna się piękna historia przyjaźni chłopca i psa. I chociaż początki nie były łatwe... trauma psa, ciężkie doświadczenia z przeszłości psa sprawiły, że chłopcu nie było łatwo zdobyć jej zaufanie ale udało się! Z czasem stali się największymi przyjaciółmi, a spotkanie z Betty ukształtowało całe życie Adasia. To pies okazuje się być najlepszym przyjacielem człowieka. Więź zwierzaka z dzieckiem jest piękną przyjaźnią na lata. Jest to więź, o której marzy chyba każdy.  
Opowieść o Adasiu i Betty pokazuje dzieciom, że zwierzę nie jest rzeczą – ma uczucia, cierpi, smuci się, ale także czuje szczęście, potrafi kochać i odwzajemnić miłość człowieka. Można się z niej dowiedzieć, jak wielką wartością w życiu jest przyjaźń z wiernym, bezwarunkowo oddanym zwierzęciem, jakim jest pies.
Książka zawiera audiobooka i specjalnie skomponowaną piosenkę pt. "Radosne szczekanie". Audiobooka czyta Piotr Grabowski, znany i lubiany polski aktor. Piosenkę śpiewa Sławek Komuda, od wielu lat przyjaciel autora.


Psie troski to świetna nowela edukacyjna dla dzieci i starszych. To świetna lektura z zaskakującymi wątkami, mądrymi myślami, a nawet cytatami. 

Oprócz pasjonującej opowieści na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki, a zwłaszcza zachwycające kolorowe ilustracje Anny Nalewajko, które znakomicie dopełniają całości i sprawiają, że lektura tej książki jest prawdziwą przyjemnością!


Polecam tę rewelacyjną publikację nie tylko najmłodszym czytelnikom, ale również wszystkim miłośników zwierząt!

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Wprawdzie nie znamy całej opowieści ale kiedyś fragment czytałyśmy. Fajnie że wygrała ta książka...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)