Co się kryje pod... ziemia i wodą

POD ZIEMIĄ, POD WODĄ to pierwsza publikacja Aleksandry i Daniela Mizielińskich jaka trafiła w nasze ręce. Gdy ja zobaczyłam szczeka opadła mi na podłogę. To wspaniała książka na długie godziny wspólnej lektury. Moc niesamowitych faktów do odkrycia wspólnie z dziećmi zadziwią każdego z nas... małych, średnich i dużych.


Książka, która wciąga, niczym najbardziej żarłoczne podwodne wiry, porusza jak najsilniejsze trzęsienie ziemi. Można w niej drążyć i drążyć, zanurzać się i zanurzać. Jest pełna ciekawostek, których wiarygodności możemy być pewni, bo zweryfikował je Pan od biologii dr Wojciech Grajkowski. Książka wydrukowana na grubym papierze, który wytrzyma nasze wielokrotne zanurzenia i wwierty.


Niesamowite ilustracje, zadziwiają Kubę nawet podczas samodzielnego odkrywania kolejnych stronic. Niesamowite machiny, niezwykłe budowle, podziemne, tajemnicze i czasem troszkę mroczne rejony naszej planety.

Bardzo fajny jest spis treści, który pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanego rozdziału. Wyraźny numer strony a oprócz króciutkiego tytułu, charakterystyczna dla danego działu ikonka.Świetny pomysł na to, aby książka zaczynała się na dwóch okładkach, a treść spotykała w środku książki i jednocześnie środku ziemi.

Wnętrze ziemi i głębia wód fascynuje i ekscytuje ludzi od wieków. To co wokół nas jest w mirę możliwości powszechnie dostępne ale dostać się do środka kuli ziemskiej, po której każdego dnia stąpamy to niezwykła przygoda i wspaniałe doznanie. Dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich wprowadza nas w ten niezwykły świat i pokazuje ciekawostki i fakty o których z ogromną ciekawością poczytacie nie tylko dzieciom ale sami sobie. 
Księga jest wypełniona po brzegi i aż po samo dno naszpikowana informacjami, wielkimi czy też szczegółowymi obrazkami. Charakterystyczna oprawa graficzna, bardzo ciekawe i czytelne przekroje, pozwalają w dostępny nawet dla przedszkolaka czasem ogólny czasem drobiazgowy sposób wytłumaczyć wiele zagadnień.

Jeśli chodzi o treść, to jest ona bardzo ciekawie przygotowana. Każda część zaczyna się tuż pod powierzchnią ziemi czy wody i z każdą stroną czytelnik zagłębia się coraz niżej. Zaglądając pod niebieską okładkę zanurzamy się w toń wód wraz z nurkami, od raf koralowych i miejsc dostępnych przeciętnemu człowiekowi, poprzez obszary, gdzie udało się dotrzeć jedynie nielicznym aż do najgłębszych pokładów oceanu, gdzie światło słoneczne nigdy nie dociera.
 
Kiedy natomiast odwrócimy księgę i zaczniemy od czerwonej okładki rozpocznie się eksploracja lądu, począwszy od ziemi tuż pod naszymi nogami, wraz z wszystkimi norami i norkami, stopniowo schodzić będziemy coraz głębiej i głębiej aż do gorącego jądra ziemi które jest środkiem tego wspaniałego kompendium wiedzy.
 
Poznacie niezwykłe stworzenia, rośliny, zajrzycie w oko wieloryba. Odkryjecie skąd bierze się woda w kranie i jak jest oczyszczana. Wejdziecie do wnętrza tuneli, jaskiń, kopalni czy na obszar wykopalisk archeologicznych. Odkryjecie historie podziemnych i podwodnych podbojów, odwiedzicie nawet wrak Titanica i wnętrze wulkanu. 


Jeśli chodzi o ilustracje Aleksandry i Daniela Mizielińskiego... cóż tu pisać? Lepiej je oglądać! Książka do tanich nie należy ale jest warta swojej ceny. Na prawdę ciężko przejść obojętnie wobec tak dobrze opracowanej książki.

Książka ta stała się prawdziwym hitem odkąd tylko się pojawiła. Kuba nie podaruje żadnemu gościowi nas odwiedzającemu, z każdym musi przeczytać choć odrobinę. O jej podróży do przedszkola już nie będę wspominać ;)
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ
Wydawca: Dwie Siostry
Autorzy: Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 110

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze