Gry dla 2-4 latków od Granny


Na rynku bardzo mało jest gier stworzonych z myślą o najmłodszych dzieciakach. Granna wyszła temu na przeciw i stworzyła fajną serię gier dla dzieci 2-4 letnich Już gram. Są to gry, w które dzieciaki będą mogły grać samodzielnie bądź też ze starszym rodzeństwem czy też z rodzicami.


Mamusie to 12 dwuelementowych puzzli pokazujących różne scenki z życia zwierzątek – mamusi i jej dziecka. Mamusie przytulają, noszą, karmią, wyprowadzają na spacery, myją, ogrzewają, chronią i bawią się ze swoimi dziećmi. O wydarzeniach tych rodzice mogą również przeczytać dzieciom z dołączonego do gry plakatu.


Elementami gry można bawić się na kilka sposobów... po prostu układać, łącząc w odpowiednie pary, albo zagrać w dobierankę - grę na spostrzegawczość czy memo - ćwiczenie pamięci. Możemy zagrać również w quiz sprawdzający wiedzę a nawet wyobraźnię dzieci. Kilka prostych zabaw opisanych w instrukcji niesamowicie uatrakcyjniło zestaw puzzli i sprawiło, że nie są to tylko zwykłe puzzle a ilość zaproponowanych zabaw sprawia, że dziecko tak szybko się nimi nie znudzi.


Zwierzątka to 27 kartoników domina z bardzo sympatycznymi wizerunkami zwierząt. Każde zwierzątko znajduje się na innym kolorystycznie tle, w dodatku te same zwierzątka mają ten sam kolor tła co jeszcze bardziej ułatwia dzieciom wyszukiwanie.
Do gry dołączony jest również plakat, z którym dzieciaki mogą rozpocząć swoją przygodę z nauką liczenia :)


Tak jak poprzednia gra, ta również wyposażona jest w instrukcję, w której poza tradycyjną wersją domina opisana jest również inna gra a także quiz.


Auta - na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to gra przeznaczona dla chłopców. Lecz nic bardziej mylnego... dziewczynki również muszą umieć rozpoznawać auta czy zawody. Auta to sześć 4-elementowych puzzli, na których pojawiają się wozy, postaci nimi jeżdżące i przedmioty dla nich charakterystyczne... innymi słowy sześć układanek, sześć aut i sześć zawodów.Mniejsze puzzle przyczepiane do większego z pojazdem, mają zaczepy wyprofilowane tak, by nie dało się połączyć elementów w niewłaściwej pozycji. To niewątpliwie duże utrudnienie dla dzieci, które puzzli jeszcze nie układały. Ogromne wyzwanie dla dzieciaków. Dziecko może bawić się na kilka sposobów a zabawy mogą mieć różny poziom trudności... Można zacząć od układania jednego autka i 3 elementów do niego pasujących a w  miarę upływu czasu zwiększać ilość autek o puzzli.  Dziecko może puzzle układać samodzielnie, ale też może pograć z rodzicami w kilka prostych zabaw na wyścigi, na spostrzegawczość, na wiedzę.Wszystkie elementy z opisanych gier są solidnie wykonane, z grubej, lakierowanej tektury, dzięki czemu dziecko szybko ich nie zniszczy a gry będą mu dłużej służyć. Piękne grafiki na elementach gier, duży plakat tematyczny oraz książeczka z zabawami-grami dołączone do każdej z gry są ich dużym atutem i z pewnością przyciągną nie jedno dziecko. Warto wprowadzać maluchy w świat gier takimi właśnie grami. Dzieciaki grając w takie gry wydłużają swoją koncentracji, ćwiczą małą motorykę oraz koordynację ręka-oko.

POLECAMY! 


Prześlij komentarz

0 Komentarze