Rzymianie do domu!


Rzymianie do domu! to gra miniatura. Jest szybka (10-15 min.), dynamiczna i pełna humoru. Podobają mi się grafiki oraz zabawnie ilustrujące nazwy kart. Imiona bohaterów kart, jak i nazwy fortów są wręcz genialne ;)


W środku znajdziemy 54 karty, a w tym po 9 kart klanów (w kolorach żółtym, fioletowym, czerwonym i zielonym) oraz 18 kart fortów.Jest również bardzo fajnie napisana instrukcja gry.

Zasady są bardzo proste... gracze walczą o punkty zwycięstwa za zdobywane forty, które przynoszą punkty dodatnie lub ujemne. Dodatkową korzyścią, choć jednorazową, jest specjalna zdolność danego typu (jest 5 typów) fortu, aktywowana w chwili jego zdobycia. Dany typ fortu daje graczowi:
- tylko punkty zwycięstwa,
- możliwość pozostawienia na polu gry najsłabszego wojownika,
- możliwość usunięcia po 1 wojowniku każdemu ze współgraczy,
- zachowanie wysoko punktującego fortu w zamian za odrzucenie innego posiadanego,
- możliwość natychmiastowej wygranej w przypadku posiadania 3 kart o wartościach ujemnych.

Walka o forty odbywa się poprzez wyłożenie zakrytych kart przy każdym z 6 odsłoniętych fortów. Każdy gracz dysponuje tym samym zestawem 9 kart, z czego 2 odrzuca losowo a 1 świadomie. Każdy gracz dokłada po 1 wybranej karcie do każdego z 6 fortów. Po wyłożeniu wszystkich, kolejno odsłania się karty i sprawdza kto zdobył dany fort (może się zdarzyć, że nikt). Rodzaj zagranej karty wpływa na uzyskany wynik, ponieważ:
- każda karta ma przypisaną wartość liczbową czyli siłę,
- każda karta po odsłonięciu aktywuje posiadaną zdolność.

Po rozpatrzeniu wszystkich elementów, gracz o największej sile zdobywa dany fort. W grze występuje 8 rodzajów kart o unikalnych zdolnościach. Przykładowo, pozwalają one zachować kartę na polu gry mimo zwycięstwa, przejąć siłę innego gracza, odrzucić jakiegoś wojownika etc. Bardzo ciekawym elementem mechaniki jest to, że jeśli gracz nie zdobył fortu, to jego wojownicy pozostają na polu gry i wspierają wojownika walczącego o kolejny fort. Gra toczy się 3 tury, a zwycięża gracz z największą liczbą punktów na koniec gry lub gracz, który zdobędzie 3 forty o wartościach ujemnych (wygrana natychmiastowa).
Instrukcja do gry jest jak najbardziej na plus. Znajdziemy w niej sporo obrazków, kilka przykładów oraz ilość tekstu która w porywach zapełniłaby stronę formatu A5.Rzymianie do domu! są grą bardzo dynamiczną, szybką i nie wymagającą jakiegoś ogromnego wysilania zwojów mózgowych. Przyciągają humorem, jakością wykonania oraz ceną.

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Prześlij komentarz

0 Komentarze