Czytam sobie z wyd. Egmont

Czytam sobie z wyd. Egmont... O tej serii książeczek pisałam już wcześniej ---> TUTAJ. Czytam sobie to książeczki na trzech poziomach do samodzielnego czytania dla dzieci początkujących, czytających troszkę lepiej lub gorzej, szybciej, wolniej a a także dla dzieci, które w znakomity sposób opanowały już sztukę czytania.

Wydawnictwo Egmont dba o to aby seria tych książeczek wciąż wzbogacała się o nowe tytuły... właśnie ukazały się kolejne... dwie nowości z poziomu 1 i jedna z poziomu 3.


Kiedy moim oczom ukazała się książeczka o Wielkim Karolu i małym Lolku pomyślałam, że musimy ją mieć. To świetna okazja nie tylko do samodzielnego czytania ale przedstawienia Kubie tej ważnej o ile nie najważniejszej osoby naszych czasów jakim był nasz papież Jan Paweł II.


Każda strona mniej lub bardziej porusza pewien etap w życiu papieża. Kuba po przeczytaniu każdej strony zadawał dużo pytań. A co to jest teologia? Dlaczego papież błogosławi tego pana? Trudne to słowa dla 5latka. 
Książeczka jest tak stworzona, że lewe strony wskazują zdjęcia i tekst dotyczący Karola Wojtyły jako papieża a prawe strony to przedstawiają kolejne etapy z życia Lolka, rozpoczynając od kilkuletniego chłopca, przez studenta, księdza, biskupa aż po papieża, kiedy to obie strony się zbiegają i ostatnie rozkładówki są już napisane w normalny sposób. Przyznam się szczerze, że to dość nietypowe rozwiązanie ale bardzo się mi podoba :)
Bardzo fajna książka o naszym Polskim Wielkim Świętym, którego nigdy nie zapomnę.

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32 

Druga książeczka Mecz o wszystko to już znacznie wyższy poziom. Zdecydowanie jeszcze nie nasz ale kiedyś do niego dojdziemy ;)


Razem z głównym bohaterem Arturem mały czytelnik spędza cały dzień, towarzyszy mu podczas przygotowań do meczu,  dowiaduje się jak wygląda trening, po co dokładnie się wykonuje ćwiczenia i czemu one służą,  dlaczego piłkarze ćwiczą swoje słabe strony. Mali czytelnicy poznają również zasady panujące w drużynie i dlaczego są one tak ważne. Po co piłkarzowi dieta? Na sam koniec razem z Arturem i jego drużyną czytelnik bierze udział w meczu. 
Tekstu do czytania jest tu dużo więcej niż w części 1. Zdania są dłuższe i bardziej złożone. Trudne wyrazy oznaczono gwiazdką a ich wyjaśnienie umieszczono w alfabetycznym słowniku na końcu książki.


Ilustracje są czarno-białe a przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami sprawia, że książka ta wydaje się być już książką dla poważnego, "dorosłego" czytelnika. Na końcu książeczki, tuż za słownikiem znajduje się notatnik, w którym to mały czytelnik może robić sobie swoje notatki.


Oczywiście zarówno w tej książeczce jak i tej o Karolu znajdują się naklejki, które dziecko otrzymuje po samodzielnym przeczytaniu książki.


Mecz o wszystko
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Ewa Nowak
Ilustrator Joanna Rusinek
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 80

Czekamy na kolejne nowości z serii Czytam Sobie :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze