Mam oko na liczby/ Mam oko na literyŚwiat jest pełen liczb i liter, które można wyszukać. Kryją się one wszędzie. Pomysłów na zabawy w liczenie, przeliczanie, wyszukiwanie wyrazów, które zaczynają się na określoną literę, jest bardzo wiele. Bardzo wiele z nich już przedstawiłam na naszym blogu. 
Dziś również będziemy się tak bawić ale korzystamy z "gotowca".

mam oko na litery

Dwie świetne książeczki, z którymi dzieci nie tylko poznają kolejne literki alfabetu, czy uczą się liczyć do 10 ale również ćwiczą swoją spostrzegawczość.
Każda strona to naprawdę dużo szczegółów do odkrycia, omówienia, wskazania. Można snuć historię za historią! Pokazywać, szukać, zastanawiać się.


Mam oko na liczby to książeczka pełna zadań polegających na odnalezieniu na kartach książki elementów, które powtarzają się określoną liczbę razy. Jeżeli mamy cyfrę 3, to musimy znaleźć trzy takie same rzeczy, postacie, zjawiska, które znajdują się na tej samej stronie: 3 skarpetki, 3 ryby, 3 potwory, itd.
 

Mam oko na litery to przewodnik po alfabecie. Na każdej stronie mieszka jedna literka i mniej lub więcej obrazkowych do niej odnośników. Pod literką E czai się 4. Oznacza to, że na tej stronie narysowane są cztery rzeczy (przedmioty, zwierzaki, określenia, postaci itp.), których określenia na E się zaczynają. Przy F jest 14! Czasem mniej, czasem więcej. Myślicie, że jak mniej, to łatwiej? Ale jeśli myślicie, że mniej znaczy łatwiej to jesteście w błędzie ;)Obie książeczki poza zapoznawaniem dzieci z liczbami i literami, poza spostrzegawczością wymagają od dzieci myślenia, użycia wyobraźni, pogłębiania wiedzy o świecie ale przede wszystkim zapewniają każdemu świetną rozrywkę.

Obie książeczki nie są rozmiarowo wielkie. Mają twarde, kartonowe strony dzięki czemu nie straszne im żadne podróże w pociągu czy samochodzie.

Moje dzieciaki bardzo lubią książki na spostrzegawczość a i ich format bardzo im odpowiada.


Wydawnictwo: Dwie Siostry
Autor: Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 20

Mam oko na litery
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Autor: Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 22
 Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze