Myślę i mówię...Dużo na blogu pomocy dla starszych przedszkolaków. Dziś dla odmiany będzie coś dla 3-4 latków... książeczki z super serii Myślę i mówię Wydawnictwa Edukacyjnego. Książeczki, których celem jest rozwijanie jednocześnie mowy i myślenia dziecka, adekwatnie do jego możliwości poznawczych i percepcyjnych z równoczesnym poszerzaniem wiedzy o świecie.


Seria składa się z dziesięciu czterdziestostronicowych zeszytów pogrupowanych tematycznie:
  • Zeszyt 1. Taki sam, inny. Podobieństwa i różnice
  • Zeszyt 2. Duży, mały. Przeciwieństwa
  • Zeszyt 3. Czerwony, zielony. Kolory
  • Zeszyt 4. Koła, trójkąty. Kształty
  • Zeszyt 5. Słonie, konie. Zwierzęta
  • Zeszyt 6. Gruszki, pietruszki. Owoce, warzywa
  • Zeszyt 7. Bluzki, szaliki, guziki. Ubrania
  • Zeszyt 8. Zima… Lato… Pory roku
  • Zeszyt 9. Lale, misie, huśtawki. Zabawy i zabawki
  • Zeszyt 10. Szafy, dzbanki, filiżanki. W domu


Każdy zeszyt dostarcza dzieciom okazji do porównywania, uogólniania, klasyfikowania, a także rozwijania pamięci, analizy i syntezy wzrokowej czy wyobraźni. Zabawy zaproponowane w zeszytach doskonalą umiejętność rozumienia i werbalizacji podstawowych pojęć ogólnych a także rozwijają mowę.

Zadania w zeszytach ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności. W zależności od zeszytu dzieci znajdą w nich ćwiczenia, podczas których uczą się dostrzegania relacji między przedmiotami i zjawiskami, między przedmiotami i małymi a dużymi, krótkimi a długimi, zimnymi a ciepłymi itp, uczą się kolorów i kształtów... Początkowe ćwiczenia opierają się na znanych dziecku przedmiotach, a końcowe na analizie i różnicowaniu dźwięków. Dzięki zeszytom dziecko ma okazję nauczyć się, że podobieństwa i różnice, dostrzegane na co dzień na konkretach, dotyczą także zjawisk ulotnych, takich jako słowa.Zeszyty te są bardzo fajnie przygotowane od strony graficznej. Nie ma w nich przesytu kolorów, od których to można czasami dostać oczopląsu i które to zwyczajnie rozpraszają dzieci. Jest kolorowo ale kolory te są stonowane a ilość kolorowych ilustracji jest adekwatna do proponowanych zadań. Niektóre strony są czarno-białe - dzieciaki mogą zwyczajnie je pokolorować. Nie ma niepotrzebnych ozdobników mogących rozproszyć uwagę. Rysunki są dość realistyczne, każdy przedszkolak nie powinien mieć problemy z właściwym ich rozpoznaniem. Całość prezentuje się na prawdę fajnie :)
Zaletą tych zeszytów jest również ich format A4, który jest można by powiedzieć chyba najlepszy w tej grupie wiekowej 3-5 lat. 

Za zeszytami przemawia również cena... ok 12zł.
Książeczki te są świetnym rozwiązaniem, gdy nie mamy za wiele czasu na samodzielne przygotowywanie pomocy dydaktycznych dla naszych pociech. 

Ja jestem baaaardzo zadowolona, że sprawiłam sobie takiego fajnego gotowca ;) A Olusia będzie w 7 niebie... tylko co na to wszystko Emilka :P


Prześlij komentarz

0 Komentarze