Ilustrowany słownik matematycznyMatematyka królową nauk... wiadomo to nie od dziś. Moje Szkraby póki co matematykę lubią. Dziś pokażę Wam fajną książkę, z którą zdobywanie i utrwalanie wiedzy stanie się przyjemnością. Książka przeznaczona jest dla dzieci wkraczających w świat matematycznych pojęć a także dla dzieci, które z matematyką są już za pan brat a pojęcia w niej zawarte, pomogą im w jeszcze większym zgłębianiu matematycznej wiedzy.


Ilustrowany słownik matematyczny to niezastąpiona pomoc dla uczniów w szkole a także podczas powtarzania materiału w domu.

Słownik podzielony jest na rozdziały. Każdy rozdział to inne pojęcie matematyczne... zaczynając od orientacji przestrzennej, zbiorów, cyfr arabskich i rzymskich poprzez liczby naturalne, ujemne, parzyste, nieparzyste, ułamki, dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie skończywszy na zadaniach tekstowych, figurach geometrycznych, pojęciach związanych z czasem, pieniądzem, wagą, temperaturą i długością. Dzięki takiemu podziałowi na rozdziały dziecko z łatwością odnajdzie interesujące je zagadnienie.


Hasła są wyjaśnione w bardzo przystępny dla dziecka sposób a dodatkowo zobrazowane wieloma kolorowymi ilustracjami. Uważam, że to fajny sposób na przekazanie dziecku wiedzy. Wiele dzieci jest wzrokowcami i dużo szybciej łapią jeśli mają coś wyjaśnione za pomocą obrazków. Mój Kubek tak ma dlatego cieszę się, że Ilustrowany słownik matematyczny zasilił naszą domową biblioteczkę.


 


Fajną propozycją aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do zabawy z matematyką jest to, iż po każdym rozdziale jest podanych kilka propozycji zabaw na wykonanie nieskomplikowane doświadczeń, pomagających w opanowaniu niektórych zagadnień.   


Z pewnością książka ta posłuży nam przez dłuższy czas. Blisko 200 stron fajnie wyjaśnionych pojęć matematycznych... nie trzeba szukać po necie, wszystko pod ręką w jednym miejscu. Książka godna polecenia :)

Wydawnictwo: Books Sp. z o.o.
Autor: Martyna Wilanowska
Ilustrator: Paweł Kołodziejski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 196
Oprawa: twarda

http://www.taniaksiazka.pl/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)